Оголошено набір менті на Менторську програму для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства 4.0

November 29, 2022

Центр демократії та верховенства права в рамках проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» розпочинає Четверту Менторську програму для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства (ОГС).

Якщо ви команда молодої громадської чи благодійної організації, або починаєте працювати у новому для себе напрямку, якщо ви прагнете покращити свої знання в адвокації та посилити інші свої навички, – то цей анонс для вас! 

У громадському секторі України існує великий запит на обмін досвідом та підтримку одне одного задля того, щоб творити позитивні зміни. З моменту повномасштабної війни утворилося багато організацій, частина організацій змінили напрями, й ми хочемо надати можливість таким та іншим організаціям зберегти себе та посилити свої спроможності. Саме для цього ми запускаємо цю програму.

Що таке Менторська програма 4.0?

Менторська програма – це спеціально розроблена унікальна програма, в якій протягом 7 місяців сталі ОГС будуть наставниками (менторами) для відібраних організацій громадянського суспільства (менті) та допомагатимуть розвивати й посилювати їхні адвокаційні та інші спроможності. 

Менторська програма 4.0 включатиме:

 • два достартових вебінари онлайн про особливість саме цієї програми, формування теми/проблеми, над вирішенням якої організація-менті захоче працювати;
 • навчальні онлайн-модулі;
 • навчальний візит до організації-ментора з метою переймання досвіду відповідно до запиту.

Спільно з ментором впродовж усієї менторської програми залежно від обраної сфери:

 • розробку та реалізацію конкретної адвокаційної кампанії;
 • розвиток спроможностей організації відповідно до запиту;
 • постійну підтримку з боку команди організаторів: відповіді на запитання, консультації, збирання зворотного зв’язку та, за потреби, внесення змін у перебіг програми для максимальної ефективності взаємодії менторів і менті;
 • підтримку та допомогу від випускників попередніх Менторських програм.

Умови участі:

 • організація існує менше ніж три роки (3 і більше років у випадку, якщо організація започатковує чи хоче посилити новий напрям діяльності);
 • наявність ідеї щодо реалізації адвокаційної кампанії та розвитку інших спроможностей;
 • готовність активно брати участь у програмних заходах;
 • надання переліку реалізованих проєктів/наданих послуг протягом періоду існування (не обов’язково з моменту реєстрації організації, головне, щоб тими самими людьми, які сьогодні входять до складу персоналу/керівних органів);
 • готовність представників організації протягом часу реалізації Програми активно долучатися до подій програми та застосовувати отримані знання на практиці.

Переваги, які отримають учасники програми: 

 • візьмуть участь в унікальній Менторській програмі для розвитку адвокаційних та інших спроможностей ОГС;
 • познайомляться з кращими практиками адвокаційної діяльності сталих і досвідчених ОГС;
 • засвоять ефективні механізми просування ідей своєї організації (отримають покрокові інструкції);
 • стануть частиною всеукраїнської спільноти, де матимуть можливість, зокрема, розбудувати ефективну комунікацію з іншими організаціями;
 • працюватимуть над досягненням своїх цілей разом з найкращими фахівцями у сфері адвокації та сталого розвитку ОГС;
 • отримають сертифікати про успішне завершення Менторської програми.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити форму учасника https://bit.ly/3VkqiO9 до 25 грудня 2022 року (включно). Форму заповнює керівник організації.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Набір буде сформований з представників різних областей України. Сфера діяльності організації не впливатиме на вибір учасників: ми заохочуємо до подачі громадські та благодійні організації, що працюють у різних сферах.

Загальна кількість учасників 40 осіб (2 представники з кожної організації, не більше 20 організацій).

Етапи програми:

 1. запрошення на публічні вебінари про Програму (до 25 грудня 2022 року);
 2. формування власної теми/проблеми, над вирішенням якої організація буде готова працювати шляхом адвокації та розбудови інших спроможностей;
 3. заповнення розширеної форми участі в Програм (28 грудня 2022 року, січень 2023 року);
 4. знайомство з менторами, проходження безпосереднього відбору менторами (січень – лютий 2023 року);
 5. заповнення форми оцінки адвокаційної та організаційної спроможностей організації (лютий 2023 року);
 6. формування команди учасників Менторської програми 4.0. (до кінця лютого 2023 року).

Оголошення результатів конкурсного відбору та назв організацій, які стануть менторами для організацій, відбудеться в лютому 2023 року.

Фінансові умови: програма є безоплатною для відібраних учасників. Організатори забезпечують роздатковими матеріалами, постійним доступом до актуальної інформації.

Зобов’язання учасників:

 • відвідати всі навчальні модулі;
 • взяти участь в усіх запланованих онлайн-дзвінках;
 • виконати в міжмодульний період завдання ментора для досягнення спільно погоджених цілей; 
 • розробити адвокаційну кампанію та інший документ для розвитку спроможності (залежно від сфери);
 • написати звіт про результати проходження менторської програми.

Якщо у вас з’явилися запитання, пишіть на mentorship.cedem@gmail.com із зазначенням «Менторська програма 4.0. Запитання» в темі листа.

Менторська програма 4.0 для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства проводиться в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.