Пресконференція “Кого стосуватиметься Закон про заборону вживання електронних пристроїв для куріння в громадських місцях?”

December 7, 2021

До Міжнародного дня прав людини відбудеться пресконференція “Кого стосуватиметься Закон про заборону вживання електронних пристроїв для куріння в громадських місцях?”, яку організовує Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ.)

Дата: 10 грудня 2021 року (п’ятниця) з 10:00 до 11:00

Місце: м. Київ, ”Українські новини”, вул. Еспланадна, 20, 1 поверх.

10 грудня Міжнародний день прав людини. Право на охорону здоров’я та на безпечне для здоров’я довкілля є правами людини, які гарантовані Конституцією України. Ці права в тому числі передбачають захист українців від шкідливого впливу тютюну і потребують обговорення.

Під час пресконференції буде озвучено:

  • Які зміни очікують українців в обмеженні поширення куріння?
  • Як законопроєкт №4358 захищатиме права людей на бездимний простір?
  • Коли парламент остаточно проголосує закон у ІІ читанні?

Запрошені учасники:

  • Лада Булах, народний депутат України, ініціатор законопроекту №4358
  • Михайло Радуцький, народний депутат України, Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, ініціатор законопроекту №4358 (tbc)
  • Давид Арахамія, народний депутат України, Голова депутатської фракції “Слуга Народу” (tbc)
  • Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар (tbc)
  • Андрій Скіпальський, експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я (tbc)
  • Дмитро Купира, виконавчий директор ГО “Життя”
  • Тарас Тополя, лідер музичного гурту “Антитіла” (tbc)

Модератор: Гліб Колесов, юрист Центру демократії і верховенства права, Керівник проекту “Київ без тютюнового диму”.

Робоча мова заходу українська. Захід проводиться з дотриманням усіх карантинних обмежень.

Будь ласка, підтвердіть свою участь до 18:00 9 грудня 2021 р. та вкажіть формат участі офлайн чи онлайн за номером +380 50 968 38 17 (Telegram, WhatsApp, Viber).

Контактна особа: Марина Мармеладзе

Довідково

Центр демократії та верховенства права – аналітично-адвокаційний центр, що працює в громадському секторі України з 2005 року, спрямовуючи свої зусилля на розвиток незалежних медіа, підтримку громадських платформ і рухів, а також побудову правової держави в Україні. ЦЕДЕМ підтримує здоровий спосіб життя та з 2010 року разом бореться з тютюнокурінням в Україні, втілюючи проєкт “Київ без тютюнового диму” у співпраці із Коаліцією громадських організацій “За вільну від тютюнового диму Україну!” Експерти ЦЕДЕМ спільно за партнерами систематично працюють над зниженням рівня куріння в Україні, розробляючи та просуваючи ухвалення законів, зокрема про заборону реклами тютюну, куріння в кафе, барах та ресторанах, підвищення акцизів, заборону реклами сигарет у місцях продажів.