Київ без тютюнового диму

Центр демократії та верховенства права підтримує здоровий спосіб життя та з 2010 року бореться з тютюнокурінням в Україні, втілюючи проект “Київ без тютюнового диму” у співпраці із Коаліцією громадських організацій “За вільну від тютюнового диму Україну!”. 

У 2012 році успішно був прийнятий Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів”, відомий також як “закон про заборону куріння в громадських місцях”, який розробляли та адвокатували зокрема й експерти Центру. 

Експерти Центру демократії та верховенства права є авторами законопроекту №4030а, покликаного зменшити показник куріння завдяки забороні видимого розміщення сигарет та посиленню штрафів. У рамках підтримки антитютюнових ініціатив, Центр організовує експертні обговорення та проводить аналітичні дослідження щодо поширеності куріння та виконання антитютюнового законодавства.

Щороку ЦЕДЕМ є співорганізатором громадської церемонії нагородження за тютюновий лобізм “Золота коса”. Подія відбувається з адвокаційною метою у форматі перфомансу. У 2012 році був прийнятий Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів”, відомий також як “закон про заборону реклами сигарет”, який розробляли експерти Центру. Також, команда ЦЕДЕМ проводить моніторинг виконання антитютюнових законів.

Експерти ЦЕДЕМ працюють над зниженням рівня куріння в Україні, розробляють та просувають ухвалення законів, зокрема про заборону реклами тютюну, куріння в кафе, барах та ресторанах, підвищення акцизів, заборону реклами сигарет у місцях продажів.

Центр демократії та верховенства права надає юридичну підтримку Коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну!”, зокрема громадській організації “Життя”.

Також у 2016 році Центр демократії та верховенства права став підписантом Маніфесту “За майбутнє без тютюну”.

Новини
Анонси

Інші проекти напряму "Громадянське суспільство"

Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України
Центр демократії та верховенства права працює над реалізацією проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”. Проєкт реалізується…
100 вчинків відповідальних громадян
Бути відповідальним – новий тренд! У 2021 році команда Центру демократії та верховенства права запустила…
Архів
Реанімаційний Пакет Реформ
Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) – спілка громадських організацій, що працює у напрямі підтримки та…
Кампанія “За безпечні дороги”
Кампанію “За безпечні дороги” ініціював Центр демократії та верховенства права у партнерстві з ГО Vision…
Відкритий Університет Реформ
Відкритий Університет Реформ (ВУР) – це освітній проєкт для молоді, яка прагне дізнатися більше про…
Навчальні проєкти у сфері адвокації
Центр демократії та верховенства права активно працює у сфері адвокації важливих для суспільства рішень на…
Дивитись архів проектів