XIV Міжнародна літня школа медіа права

Початок події: 2018-07-09 10:00:00

                                        


Україна, Київ, 9-27 липня 2018 року

Міжнародна літня школа медіа права – це інтенсивний тритижневий навчальний курс Центру демократії та верховенства права (раніше – Інституту Медіа Права) для юристів, присвячений питанням забезпечення свободи слова та свободи інформації, захисту честі, гідності і ділової репутації, діяльності засобів масової інформації, регулювання телерадіомовлення, регулювання інших питань діяльності мас-медіа.

В рамках Літньої школи окрема увага буде приділена міжнародним і європейським стандартами у сфері медійного права, зокрема, Європейській конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Також буде розглянути система захисту прав людини ООН, стандарти міжнародної організації «Артикль 19», законодавство України та інших країн.

Взяти участь у школі можуть юристи, робота яких пов’язана з питаннями свободи слова, свободи інформації чи медійного права. Подати заявку можуть юристи, які працюють у ЗМІ чи консультують журналістів, юристи громадських організацій, органів влади, адвокати. Також заявки приймаються від студентів старших курсів (починаючи з 3 курсу) і випускників, зацікавлених у тематиці Літньої школи.

Учасниками Літньої школи можуть стати громадяни України, Молдови, Білорусі, країн Південного Кавказу та Середньої Азії, Росії. Крім того, організатори можуть розглянути заявки з інших країн.

Заняття будуть відбуватися російською мовою. Окремі лекції будуть проводитися англійською мовою з послідовним перекладом.

Навчальний курс включає такі теми:

 • свобода вираження поглядів: американський і європейський підходи;
 • Європейська конвенція з прав людини;
 • процедура звернення до Європейського суду з прав людини;
 • процедура звернення в Комітет ООН з прав людини;
 • право на інформацію, доступ до інформації;
 • позови про захист честі, гідності і ділової репутації (дифамація);
 • звільнення від відповідальності за дифамацію;
 • захист особистого життя і захист персональних даних;
 • право на захист журналістських джерел;
 • особливості регулювання друкованих і електронних ЗМІ;
 • ліцензування мовлення;
 • європейські стандарти суспільного телерадіомовлення;
 • професійні спілки і саморегулювання журналістів;
 • особливості регулювання Інтернет;
 • законодавство про захист суспільної моралі;
 • особливості діяльності ЗМІ у передвиборчий період та ін.

Літню школу Центр демократії та верховенства права проводить з 2005 року. З 2006 року літня школа була розширена до формату міжнародної. В цілому, більше 300 учасників з Білорусі, Молдови, Росії, країн Південного Кавказу та Середньої Азії пройшли навчання у 2006-2017 роках.

Заняття будуть проводити українські та зарубіжні експерти. Так, у попередні роки заняття проводили юрист Європейського суду з прав людини (Страсбург) Ольга Дмитренко, юристи і експерти Міжнародної організації АРТИКЛЬ 19 Бойко Боєв, Барбара Буковска, Андрєй Ріхтер, старший радник Бюро Представника з питань свободи ЗМІ ОБСЄ, Станіслав Шевчук (зараз – голова Конституційного суду України), консультативний експерт Харківської правозахисної групи, доцент Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого Всеволод Речицький та інші експерти.

Програма школи у 2018 році буде аналогічна програмам попередніх років. З детальними програмами цих шкіл можна ознайомитися на сайті: https://cedem.org.ua/ru/what-we-do/obrazovanie/mezhdunarodnaya-letnyaya-shkola-medya-prava/.

Програма розрахована на інтенсивне навчання, по завершенні якого учні отримають дипломи. Учасники мають відвідувати всі заняття і не зможуть суміщати навчання з роботою. У випадку відвідання менше 80% занять учасник буде відрахований.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн-анкету: https://goo.gl/forms/MPqAtuBliGJCZ9ME3

Заповнення онлайн-анкети має бути здійснене за один сеанс, тобто відкриту в браузері анкету неможливо зберегти для подальшого редагування.

У зв’язку з цим, для підготовки всіх необхідних матеріалів рекомендуємо ознайомитися з прикладом анкети, яку можна завантажити тут:

Анкета має бути отримана Центром демократії та верховенства права до 21 травня 2018 року 24:00 (GMT+3). За результатами конкурсу будуть відібрані 20 учнів. Про результати відбору організатори повідомлять кандидатам до 5 червня. Додатково організатори лишають за собою право провести з аплікантом співбесіду.

У випадку виникнення питань, Ви можете звернутися у Центр демократії та верховенства права за електронною поштою edu@medialaw.kiev.ua чи за телефоном +380(44) 3832044.

Умови участі у Літній школі:

Організатори забезпечують проживання і часткове харчування (обід) учнів Літньої школи. Фінансування транспортних витрат не забезпечується. За участь у Літній школі передбачена сплата реєстраційного збору в розмірі 40 EUR (для студентів стаціонарної форми навчання 20 EUR). Збір вноситься в перший день занять у гривневому еквіваленті.

Додатково (поза конкурсом) Центр демократії та верховенства права розгляне заявки від кандидатів, готових покрити витрати на своє навчання. Вартість затрат на одного учня без проживання складе 500 EUR.

Літня школа буде проводитися в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», м. Київ, Україна.

Проведення Літньої школи стало можливим завдяки підтримці американського народу, яка була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз.

Літня школа проводиться за підтримки Уряду Швеції.

Літня школа проводиться за підтримки проекту “Свобода медіа в Україні”, що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу “Партнерство заради належного врядування”.