Безпекові потреби ОГС, активістів, волонтерів, правозахисників

June 20, 2024

Українські організації громадянського суспільства, особливо ті, що працюють у сфері захисту прав людини, стикаються з різноманітними викликами та загрозами – від фізичних до цифрових, від правових до комунікаційних.

Посилення безпеки та стійкості цих організацій є необхідністю для їхньої ефективної роботи та відповіді на потреби українського суспільства. Але для роботи над дієвими механізмами захисту потрібно чітко зрозуміти виклики та безпекові потреби сектору.

Саме з цією метою Центром демократії та верховенства права (далі ЦЕДЕМ) у межах проєкту “Ініціатива секторального підтримки громадянського суспільства” провів опитування щодо безпекових потреб організацій громадянського суспільства, активістів, волонтерів, правозахисників та документувальників воєнних злочинів. Опитування тривало з 26 лютого по 31 березня 2024 року.

Мета опитування полягала у визначенні ключових проблем у сфері безпеки, з якими зіштовхуються ОГС та активісти, а також зборі пропозицій щодо профілактики безпекових ризиків. Опитування проводилося анонімно через гугл-форму, яка містила як відкриті, так і закриті питання. Це дозволило зібрати як кількісні дані, так і якісні інсайти, зберігаючи конфіденційність респондентів.

Залучення учасників з цільових груп відбувалося за допомогою поширення посилання на опитування через популярні ресурси громадянського суспільства: портал “Гурт”, сайт “Громадський простір”, фейсбук-сторінки Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства, ЦЕДЕМ та розсилки ІСАР Єднання тощо.

Результати опитування дають змогу виявити найбільш серйозні загрози та вразливості, визначити пріоритетні напрями для втручання та сформувати доказову базу для вироблення практичних рекомендацій і адвокації необхідних змін. Це дослідження також є важливим кроком до посилення солідарності та взаємопідтримки всередині сектору неприбуткових організацій.

Крім того, отримані дані будуть цінними для всіх зацікавлених сторін – як всередині країни, так і на міжнародному рівні. Вони допоможуть донорам, партнерам та державним інституціям краще зрозуміти потреби неприбуткових організацій, особливо правозахисних. Ми віримо, що це дослідження стане важливим внеском у зміцнення безпеки та стійкості українських неприбуткових організацій.

Читайте звіт про безпекові потреби за посиланням.

Це дослідження проведене у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. ІСАР Єднання несе повну відповідальність за зміст, який може не відображати поглядів АМР США або Уряду Сполучених Штатів Америки.