ЦЕДЕМ видав рекомендації за результатами моніторингу

June 9, 2016

У результаті піврічного моніторингу стану дотримання закону про доступ до публічної інформації органами влади та самоврядування на місцях, експертами Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМу) в рамках проекту Платформа «Омбудсман плюс» було виявлено ряд проблем щодо виконанням законодавства. Для забезпечення дотримання закону про доступ до публічної інформації органами влади та самоврядування на місцях, команда Центру демократії та верховенства права розробила для поширення на місцях Рекомендації розпорядникам публічної інформації. Цей посібник для розпорядників розійшовся по Україні тиражем в понад 1000 примірників. 

Документ на 60 сторінках містить чотири блоки рекомендацій. Таким чином розпорядники на місцях отримали рекомендації щодо: 

  • організації роботи по забезпеченню доступу до публічноі інформації
  • надання інформації про фінансові ресурси органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування та порядок їх витрачання
  • оприлюднення проектів актів розпорядників, організації доступу до засідань місцевих рад, оприлюднення прийнятих розпорядниками актів
  • надання інформації за запитами на інформацію. 

«Ці рекомендації – унікальний продукт співпраці Офісу Омбудсмана, експертів нашої організації та громадських активістів у регіонах. В результаті чотирьох хвиль моніторингу ми зібрали проблематику, притаманну всім розпорядникам у регіонах та не пройшли повз специфічних проблем кожного окремого органу державної влади та місцевого самоврядування на обласному рівні. Ми розуміємо проблеми розпорядників – плинність кадрів, нестача кваліфікованих консультацій, просто страх вчинити некомпетентно. І тому ці рекомендації є суто практичним матеріалом, яким добросовісний державний службовець може користуватися щодня. Громадське суспільство докладає зусиль, щоб змінити ситуацію у сфері доступу до публічної інформації на краще. Віримо, що влада на місцях теж прагне бути компетентною та відповідальною перед суспільством», – зазначила Тетяна Олексіюк, координатор проекту «Омбудсман плюс».

Усі рекомендації розпорядникам публічної інформації на місцях можна скачати за посиланням.