ДФС не змогла оскаржити рішення у підтриманій Фондом справі

April 3, 2017

16 березня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд розглянув справу, яка підтримана Фондом захисту права на інформацію,  за апеляційною скаргою ДФС. Суд не погодився з аргументами апелянта та залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким відмову ДФС надати інформацію визнано протиправною.

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд м. Києва виніс постанову у справі за позовом ЗОГО «Народний захист» щодо відмови ДФС надати копію акту перевірки Запорізької обласної клінічної лікарні. Своїм рішенням суд визнав відмову розпорядника надати інформацію протиправною і зобов’язав ДФС повторно розглянути запит та надати відповідь.

У своєму рішенні суд апеляційної інстанції додатково наголосив, що акт податкової інформації – це публічна інформація:

«Відповідно до п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Таким чином, акт перевірки є публічною інформацією у розумінні ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Детальніше про справу https://cedem.org.ua/cases/zogo-narodnyj-zahyst-derzhavna-fiskalna-sluzhba-ukrayiny-akt-podatkovoyi-perevirky-likarni/

Рішення суду 1 інстанції:  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63718029

Рішення апеляційної інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65407433