Доходи ректора вишу є відкритою інформацією – виграна справа Фонду

July 31, 2017

У грудні 2015 року за підтримки Фонду захисту права на інформацію було подано позов  у справі про відмову керівництва Національного авіаційного університету надати інформацію на запит.

У даній справі юристи захищають право громадського активіста, який подав запит до НАУ на отримання інформації про розмір зарплати, премій, надбавок, матеріальної допомоги й інших видів грошової винагороди, які були виплачені Кулику М.С. за час перебування на посаді ректора цього університету.

Проте, запитувач отримав відмову, адже, на думку розпорядника, запитувана інформація обмежена в доступі і містить персональні дані. При цьому, розпорядник інформації не врахував положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», що передбачає відкритість інформації щодо розпорядження бюджетними коштами (частина 5 ст. 6 цього Закону). Безумовно заробітна плата, премії та інші надбавки ректора – кошти, які виплачувались університетом, який утримується за державний рахунок.

21 липня 2017 року Окружний адміністративний суд м. Києва виніс рішення у цій справі. Суд погодився із аргументами позивача щодо відкритості запитуваної інформації та зазначив:

Разом з тим, відповідно до частини шостої статті 6 Закону «Про доступ до публічної інформації» не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», крім відомостей, зазначених в абзаці четвертому частини першої статті 47 вказаного Закону.

Таким чином, не є конфіденційною інформація з декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, крім відомостей, зазначених в абзаці четвертому частини першої статті 47 вказаного Закону України «Про запобігання корупції».

Цим рішенням суд частково задовольнив позов та зобов’язав розпорядника надати відомості про доходи Кулика М.С., щодо яких ним подавались декларації за час перебування на посаді ректора Національного авіаційного університету.

Рішення суду першої інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67846870