Фонд допоможе у суді отримати інформацію про викиди у повітря

Дніпропетровський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі Фонду захисту права на інформацію, яка стосується відмови ДТЕК надати інформацію про викиди у повітря.

У даній справі юристи будуть захищати право на інформацію громадського активіста, який звернувся з інформаційним запитом до Придніпровської ТЕС (ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго»). Запитувач просив надати йому, серед іншого, інформацію про викиди у повітря, а також чи встановлені належні фільтри на трубах певних енергоблоків

Проте розпорядник відмовився надавати таку інформацію – на його думку, запитувана інформація є конфіденційною, бо пов’язана з господарською діяльністю підприємства. А тому він заперечує обов’язок надавати інформацію у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Фонд підтримав цю справу. Вона є дуже важливою з точки зору судової практики, адже стосується суспільно важливої теми – безпеки довкілля та стану повітря у місті Дніпро.

Фактично запитувалась інформація щодо здійснення Приніпровською ТЕС своєї діяльності, яка впливає на стан навколишнього середовища через забруднення повітря, тобто – екологічна інформація.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» до розпорядників інформації, зобов’язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію… прирівнюються суб’єкти господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля… Таким чином, можемо зробити висновок, що законодавець презюмував важливість такої інформації для громадськості та зобов’язав суб’єктів, які володіють цією інформацією, надавати її.

Ухвала про відкриття провадження: http://reyestr.court.gov.ua/Review/73898307

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: