Фонд виграв у апеляції справу про відмову надати інформацію про викиди у повітря

March 13, 2019

28 лютого 2019 р. Третій апеляційний адміністративний суд виніс постанову на користь запитувача, право на доступ до інформації якого захищали юристи Фонду захисту права на інформацію.

У цій справі громадський активіст намагався отримати у Придніпровської ТЕС (ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго») інформацію про викиди у повітря, а також чи встановлені належні фільтри на трубах певних енергоблоків Придніпровської ТЕС. Проте розпорядник відмовився надавати таку інформацію – на його думку, запитувана інформація є конфіденційною, а також у нього немає обов’язку надавати інформацію у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Суд першої інстанції вирішив, що відмова у наданні запитуваної позивачем інформації є правомірною, адже така інформація не може бути визнана екологічною інформацією. Як наслідок, на думку суду, у відповідача не було обов’язку як зберігати таку інформацію, так і надавати доступ до неї.

Проте, суд апеляційної інстанції дійшов протилежного висновку: запитувана інформація стосується факторів, які випливають на складові природного середовища, оскільки як наявність фільтрів в  енергоблоках ВП “Придніпровська ТЕС” ПАТ “ДТЕК Дніпроенерго” так і відомості щодо викидів в атмосферне повітря безумовно є інформацією про фактори, які випливають на складові природного середовища, зокрема, на стан атмосферного повітря.

Таким чином, суд апеляційної інстанції погодився, що така інформація є по суті екологічною інформацією та стосується стану довкілля, і відповідно така інформація становить суспільний інтерес, оскільки безпосередньо пов’язана із рівнем забруднення навколишнього середовища, що негативно впливає на стан здоров’я громадян.

Оскільки відповідач володіє інформацією щодо технологічних процесів виробництва, зокрема, в частині наявності чи відсутності очисних фільтрів, то він є розпорядником інформації і має обов’язок надавати її на інформаційні запити.

Рішення суду 1 інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/77689693

Рішення суду апеляційної інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80196884


Центр демократії та верховенства права (раніше – Інститут Медіа Права)
 підтримує Фонд захисту права на доступ до інформаціїа також діяльність Мережі захисників права на доступ до інформаціїКожен, чиє право на доступ до інформації порушене, має змогу безоплатно отримати допомогу фахівця для юридичного супроводу справи. Оплата праці фахівців здійснюється за кошти Фонду.

Детальніше про Фонд: https://cedem.org.ua/what-we-do/sudovyj-zahyst/