Незалежна медійна рада обрала нового голову та секретарів

January 24, 2020

24 січня 2020 року Незалежна медійна рада обрала новий керівний склад. Члени незалежного громадського органу, який розглядає спірні ситуації у медійній сфері, обрали нового голову та двох секретарів. 

За підсумками голосування, очільником Незалежної медійної ради обраний Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права. На цьому посту він змінить Наталію Лігачову, голову ГО “Детектор медіа”, яка склала повноваження голови у грудні 2019 року. Посади секретарів Медійної ради займуть Олена Голуб, експертка Інституту Масової Інформації та Павло Моісеєв, директор з правових питань “Інтерньюз-Україна”.

Керівний склад Незалежної медійної ради працюватиме 2 роки, надалі голову та секретарів мають переобрати щодвароки. Таке рішення ухвалюється більшістю членів НМР.

Тарас Шевченко є директором та засновником Центру демократії та верховенства права, членом Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України, членом Ради Реанімаційного Пакету Реформ. Юрист, експерт з питань конституційного права, медійного права, автор та співавтор законопроектів у сфері телерадіомовлення, реклами, свободи слова. Зокрема, є співавтором закону “Про суспільне телебачення і радіомовлення”. Член Наглядової ради НСТУ у 2015-2017 роках. Навчався у Єльському університеті на програмі Yale World Fellows. Також є співзасновником Руху ЧЕСНО, журналістського руху Стоп Цензурі. У 2015 році Тарас Шевченко став ініціатором створення Незалежної медійної ради.

Олена Голуб – експертка Інституту Масової Інформації, керівниця моніторингового відділу. Є авторкою серії методологій контенту-аналізу ЗМІ, в тому числі аналізу на дотримання професійних журналістських стандартів, гендерного балансу, контенту регіональних новин, моніторингу джинси та багатьох інших. Більше 10 років працює в сфері аналітики медіа. Здійснювала медіа-експертизу для проектів за підтримки ОБСЄ, ООН, Інтерньюз Нетворк, USAID, Матра, Репортерів без кордонів, Фрідом Хаус, Посольства Чехії. Є тренером Дойче Велле Академії та ІМІ з професійних та етичних журналістських стандартів.

Павло Моісеєв впродовж 12 років працює на посаді директора з правових питань Міжнародної громадської організації “Інтерньюз-Україна”. Зокрема, керує юридичними проектами, займається лобістською та законотворчою діяльністю, взаємодією з державними органами GR, розробкою та впровадженням PR-стратегій, стратегічним плануванням та розвитком правових проектів. Також має 19-річну юридичну практику та 14-річний досвід тренерської роботи.

Нагадаємо, Незалежна медійна рада – незаангажований та професійний орган саморегулювання у медійній сфері, створений у 2016 році. НМР заснували Центр демократії та верховенства права, Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Детектор Медіа та Фундація “Суспільність”. Незалежна медійна рада розглядає спірні ситуації щодо дотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики. 

Зокрема, експерти НМР готували висновки щодо дотримання стандартів під час виборів, розпалювання ворожнечі та ненависті у медіа, введення глядачів у оману, зображення дітей у медіа. Висновки незалежного органу все частіше використовуються в рішеннях регулятора – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Також Незалежна медійна рада видає рекомендації: як для органів влади, так і для журналістів, які висвітлюють резонансні теми. Незалежна медійна рада складається із 15 членів – авторитетних незаангажованих діячів з ґрунтовним досвідом у медійній сфері.