Незалежна медійна рада обрала нових членів

September 8, 2020

У зв’язку із вибуттям за власним бажанням Віти Володовської та призначенням Тараса Шевченка заступником Міністра культури та інформаційної політики України до Незалежної медійної ради увійшли нові члени, делеговані від Центру демократії та верховенства права – Дмитро Тузов та Людмила Панкратова.

Людмила Панкратова є виконавчою директоркою ГО “Інститут розвитку регіональної преси”, медіа-юристкою та адвокаткою. Має двадцятирічний досвід консультування та захисту журналістів з питань їхньої професійної діяльності, захисту прав людини. Веде справи в Європейському суді з прав людини. Працювала з міжнародною організацією IREX, Радою Європи, ОБСЄ, проєктами журналістських розслідувань SCOOP та OCCRP.

Дмитро Тузов  є журналістом, теле- та радіоведучим. Веде вечірній ефір на «Радіо НВ», тренер кількох медіа-програм для молодих журналістів, бере участь у створенні та розвитку Національного Прес-Клубу України. Автор кількох документальних фільмів – зокрема, «Дорогами волонтерів», про діяльність волонтерів в зоні бойових дій на сході країни. Починав журналістську діяльність кореспондентом у «Народній газеті».

Незалежна медійна рада була заснована наприкінці 2015 року провідними медійними громадськими організаціями України (Детектор Медіа, Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Фундація «Суспільність», Центр Демократії та Верховенства Права). Незалежна медійна рада функціонує як постійний громадський моніторинговий та консультативний орган, що розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики.