19 організацій запускають платформу, щоб просувати реформи у громадському секторі

February 24, 2021

19 організацій громадянського суспільства (ОГС) України об’єдналися навколо спільної мети адвокатувати та підтримувати впровадження позитивних правових змін для громадянського суспільства – і запрошують до участі.

Суспільно-важливі правові зміни, на яких буде зосереджено увагу партнерів, окреслені в Карті правових реформ для громадянського суспільства в Україні, що містить пріоритети реформування правового середовища для організацій громадянського суспільства на 20212025 роки.

Майданчиком для координації зусиль стає Платформа за правові реформи для ОГС, об’єднання однодумців, що стоятиме на сторожі реформування законодавчого середовища, в якому працюють організації громадянського суспільства. Команда Платформи вже веде більше 10 адвокаційних кампаній заради змін, передбачених Картою, і запрошує представників громадських, міжнародних і благодійних організацій, волонтерських рухів та інших охочих долучитися до спільноти однодумців, аби скористатися низкою переваг

  • бути залученим до знакових реформ на національному та локальному рівнях;
  • отримати можливість поставити питання правового порядку денного для ОГС;
  • швидке та своєчасно отримувати новини/анонси/важливі позиції для гуртування сектору; 
  • мотивувати одне одного особистим прикладом і командними практиками, мережуватися тощо. 

Можливості Платформи це навчання, підвищення кваліфікацій з питань законо- та нормотворчості, діяльності коаліцій, адвокатування, діяльності ОГС (участь у тренінгах/воркшопах/лекціях), фахові консультації й експертиза, місце для пошуку партнерів. 

Сьогодні, 23 лютого, відбулася онлайн-презентація запуску Платформи за правові реформи для організацій громадянського суспільства У події взяли участь 19 організацій. 

“Україна має сприятливі умови для діяльності громадських організацій порівняно з іншими країнами, наприклад, Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю тощо. Але все ж таки ми бачимо подальші сфери, в яких можемо покращити умови для розвитку ОГС, розповів Володимир Шейгус , виконавчий директор ІСАР Єднання. В нашій країні у певні періоди саме ОГС, волонтерська спільнота, благодійні організації бувають “на передовій”, об’єднавши ресурси та вирішуючи нагальні проблеми громади. Щоб всі ролі громадянського суспільства діяли ефективно, ми маємо покращувати елементи, з яких складаються правові умови діяльності громсуспільства. Тож закликаємо до співпраці!”

Дмитро Український, заступник директора Центру політико-правових реформ, запросив колег до участі: “Представникам громадського сектору необхідно об’єднуватися, незалежно від сфер, над якими вони працюють. У рамках Платформи це лише початок шляху, тому запрошую колег із різних регіонів України приєднуватися! Разом ми приходимо до значно кращих результатів”

“Платформа може стати об’єднавчим майданчиком представників громадянського суспільства для відстоювання та вирішення питань, які турбують громсектор, і які можуть бути розв’язані не лише за допомоги органів державної влади, а й у середині сектору, зазначила Наталія Окша, заступниця директора департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідувачка відділу сприяння розвитку громадянського суспільства та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України. При цьому, важливо, щоб до обговорень в рамках платформи залучалися і органи влади, аби розуміти ті проблемні питання, які існують, та спільно пропонувати рішення”.

“Потрібна узгоджена позиція різних організацій громадського сектору і представлення цієї позиції широкому загалу. Це важливо, перш за все, у стосунках з органами державної влади та місцевого самоврядування, – прокоментував Олексій Орловський, директор програми “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. – Одним із визначальних факторів для нас стало те, що в основу діяльності Платформи лягає Карта правових реформ, яку напрацьовувала значна кількість незалежних експертів та інститутів громадянського суспільства”.

Олеся Холопік, директорка Центру демократії та верховенства права, зазначила: “Минулоріч ми забезпечили координацію створення одного з наймасштабніших, найзмістовніших аналітичних документів – Карти правових реформ. І якраз одним із запитів від організацій-учасниць та експертів було об’єднання і просування цих змін. Усі автори розуміли: щоб реформи не залишилися на папері, потрібно діяти. І сьогодні ця платформа відповідає на запит”. 

Максим Лациба, керівник Програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД, розповів про низку адвокаційних кампаній, які вже впроваджуються в межах Платформи. “Всі пріоритети кампаній відповідають Карті правових реформ. Це законопроєкт про публічні консультації в Україні, законопроєкт про внесення змін до податкового кодексу щодо сприяння розвитку громадянського суспільства і благодійної діяльності, законопроєкт про внесення змін до податкового кодексу щодо відсоткового механізму та інші… Всім нам треба долучатися до обговорень, пропозицій та адвокатувати ці законопроєкти, щоби їх прийняла Верховна Рада. Welcome!”

Валерія Дідик, менеджерка проєктів ЦЕДЕМ та координаторка спільноти розробників Карти правових реформ для громадянського суспільства, та Артем Коновалов, експерт ЦЕДЕМ, провели коротку презентацію Платформи за правові реформи для ОГС, окресливши основні можливості та інструменти впливу, які використовують учасники Платформи для впровадження важливих соціальних змін. 

Пропонуємо спільними зусиллями розгорнути масштабну діяльність задля адвокації рішень, що покращуватимуть правове середовище для громадського сектора!

Запрошуємо стати учасником Платформи за правові реформи, заповнивши анкету: https://cutt.ly/kkPcL2w.

Співініціатори запуску Платформи: 

ІСАР “Єднання”
Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД)
Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ)
Міжнародний фонд “Відродження”
Карітас України
Центр політико-правових реформ
Центр прав людини ZMINA
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ)
Центр громадянських свобод
Разом проти корупції
Асоціація сприяння самоорганізації населення
Українська Волонтерська Служба
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ)
Одеський інститут соціальних технологій
Жіночий Антикорупційний Рух 
Національна скаутська організація ПЛАСТ
Центр розвитку інновацій
Детектор медіа

Якщо у вас виникли додаткові запитання, прохання звертатися до Валерії Дідик, менеджерки проєктів ЦЕДЕМ, v.didyk@cedem.org.ua.

Довідково 

Запуск та реалізація Платформи за правові реформи для ОГС відбувається завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США) в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).