ЦЕДЕМ презентував посібник з фізичної безпеки для організацій громадянського суспільства, активістів/ок та волонтерів/ок

December 18, 2023

15 грудня у рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України” команда Центру демократії та верховенства права презентувала методичний посібник з фізичної безпеки для організацій громадянського суспільства, активістів/ок та волонтерів/ок.

Мета створення цього посібника — наголосити на важливості роботи над постійним покращенням фізичної безпеки ОГС, активістів/ок, волонтерів/ок і правозахисників/ць.

Для кого призначений посібник:

  • Організації громадянського суспільства,
  • правозахисники/ці.
  • активісти/ки, які співпрацюють з військовими та постраждалими цивільними,
  • волонтери/ки.

Завдання посібника:

  • Посилити  спроможності ОГС протидіяти ризикам фізичної безпеки за допомогою інструментів аналізу безпекових контекстів, створень безпекових планів та інших кроків. 
  • Збільшити рівень інформованості ОГС, активістів/ок і волонтерів/ок про можливості роботи та покращення безпеки своїх організацій.;
  • Закликати використовувати існуючі  шаблони документів та інші інструменти роботи з фізичної безпеки ОГС.

Переглянути презентацію можна за посиланням.

Переглянути та завантажити посібник з фізичної безпеки можна за посиланням. 

Методичний посібник підготувала Олександра Мельник, менеджерка проєктів ЦЕДЕМ, спільно з командою ЦЕДЕМ. Посібник рецензовано Анастасією Лихолат, радницею зі стратегічних комунікацій Центру прав людини ZMINA. Супервізію тексту здійснювала Анна Литвинова,  безпекова  експертка, тренерка, юристка ГО “Інсайт”

Цей методичний посібник створений ЦЕДЕМ у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. ІСАР Єднання несе повну відповідальність за зміст, який може не відображати поглядів АМР США або Уряду Сполучених Штатів Америки.