Позовна заява онлайн: ЦЕДЕМ запустив онлайн-конструктор судових позовів з доступу до інформації

December 14, 2017

На сайті Центру демократії та верховенства права кожен громадянин може без додаткових знань та навичок згенерувати позовну заяву для оскарження у суді відмови у доступі на інформацію.

Конструктор позовних заяв – універсальний онлайн-інструмент, за допомогою якого будь-хто може написати судовий позов, що відповідатиме вимогам та міститиме усю необхідну інформацію. Для цього позивачам не потрібно витрачати кошти на юристів та володіти спеціальними юридичними знаннями у сфері доступу до публічної інформації.

Конструктор містить поля, в які запитувачу необхідно буде внести дані: інформацію про суд, позивача та відповідача, а також, яку інформацію у запиті він просив надати і якою була причина відмови. Деякі такі поля є обов’язковими до заповнення. Це допоможе позивачу не пропустити обов’язкові вимоги до позовної заяви, без зазначення яких суд не прийме позов.

Окрім того, конструктор містить посилання на роз’яснення, які допоможуть позивачу визначити до якого суду потрібно подати позов, яку суму судового збору необхідно сплатити та знайти обґрунтування незаконності відмови розпорядника, яке можна додати до позовної заяви.

Наразі онлайн-конструктор розрахований на формування позовних заяв для оскарження найпоширеніших відмов на інформаційні запити. Такими є відмови з підстав віднесення інформації до обмеженої у доступі (конфіденційна, службова чи таємна), наявності персональних даних у запитуваній інформації або що вона не є публічною/створеною, а також посилання на те, що відповідач не є розпорядником запитуваної інформації або ж не має обов’язків надавати її.

Надалі ЦЕДЕМ планує розширювати цей інструмент і на інші порушення права на доступ до публічної інформації.

Посилання на конструктор: https://cedem.org.ua/what-we-do/sudovyj-zahyst/konstruktor-zayav/