Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до Незалежної медійної ради стосовно аналізу контенту передач телеканалу «112», які виходили в ефірі протягом 4 вересня — 7 жовтня 2018 року. Так само як і попереднє звернення щодо контенту телеканалу NewsOne, воно стосувалося 10 різних передач суспільно-політичної тематики з активною критикою української державної влади.
Незалежна медійна рада вкотре наголосила на тому, що розглядатиме кожну передачу окремо на предмет дотримання законодавства, що відповідає, зокрема, підходу Європейського суду з прав людини. На думку членів Незалежної медійної ради, заклики до розпалювання міжнаціональної ворожнечі містилися в чотирьох передачах — а саме у прямому включенні з Верховної Ради України 5 вересня 2018 року за участі Вадима Рабіновича, передачі «Вечірній прайм» від 18 вересня 2018 року, передачі «Лайф» від 4 жовтня 2018 року та передачі «Хто кому Рабінович» від 7 жовтня 2018 року.
Вадим Рабінович під час прямого включення з Верховної Ради України 5 вересня 2018 року, в передачі «Лайф» від 4 жовтня 2018 року, а також у передачі «Хто кому Рабінович» від 7 жовтня 2018 року наголошує на фашистській тематиці. Він називає фашистом спікера парламенту Андрія Парубія, звинувачує українську владу у пропаганді фашизму, стверджує, що «сегодня всё больше элементов фашистской диктатуры проявляется в Украине», «мы имеем правление фашистов», а також наголошує на тому, що на вулицях міст України ходить багато фашистів. Незалежна медійна рада зазначає, що ототожнення когось із нацистами та фашистами розпалює ворожнечу, — оскільки звинувачення влади у фашизмі екстраполюється на ту частину населення, яка повністю або частково її підтримує. Варто відзначити й послідовність думки Вадима Рабіновича, висловленої щонайменше тричі протягом місяця.
Детальніше слід зупинитися на аналізі передачі «Вечірній прайм» від 18 вересня 2018 року. Українське законодавство передбачає імунітет телерадіоорганізацій від відповідальності за заклики до розпалювання ворожнечі в тому випадку, якщо вони відбуваються у прямому ефірі і працівники мовника вжили заходів до припинення порушення. Ведуча програми заявляє в ефірі, що тези Ганни Герман щодо ветеранів АТО («Дети возвращаются в страшном состоянии, если кто возвращается живой; так они начинают убивать своих матерей […] недавно атошник вернулся из войны, убил собственную мать, эти люди возвращаются моральными калеками») є узагальненнями, та намагається її зупинити. Тим часом Ганна Герман продовжує свої тези («Почему я обобщаю? Ввы знаете, сколько тысяч молодых людей, которых взяли туда на войну здоровыми, вернулись моральными калеками? Там они убивали чужих матерей, а здесь убивают своих»), які слід розглядати як стигматизацію ветеранів АТО. На думку Незалежної медійної ради, такі дії ведучих можуть бути прикладами належної практики каналів із зупинення трансляції в ефірі висловлювань, що розпалюють ворожнечу. Однак передача транслювалася в повторі, а тому, на думку Незалежної медійної ради, телеканал «112» узяв на себе відповідальність за ці слова, знову транслюючи їх в ефірі, і втратив імунітет щодо відповідальності за контент цієї передачі.
Повний текст рішення читайте за посиланням.