Юристи Фонду довели: інформація про пенсії за особливі заслуги є відкритою

November 21, 2016

Нещодавно юристи Фонду захисту права на інформацію, що підтримується CEDEM, виграли судову справу, у якій захищали право громадського активіста Михайла Шелепа отримати інформацію про осіб, яким встановили пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Нагадаємо, що Волинська обласна державна адміністрація надала документи про призначення таких пенсій, навмисно вилучивши з них імена осіб, яким пенсії були присвоєні. Обґрунтовували це необхідністю захисту персональних даних таких осіб.

Проте, з доводами розпорядника не погодився суд першої інстанції, який у своєму рішенні вказав, що розпорядження голови Волинської ОДА «Про встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною» є наслідком здійснення останнім владних управлінських функцій під час виконання своїх обов’язків, що передбачено Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Такі пенсії встановлюються як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно з законом. При цьому, Законом чітко встановлено, що різниця між сумою пенсії, на яку має право особа згідно із законом, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Таким чином, суд підсумував, що запитувана інформація стосується бюджетних коштів, а тому копії вказаних розпоряджень, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб, які отримали ці кошти, не є інформацією з обмеженим доступом та може бути надана на запити.

Наразі рішення суду ще не набуло чинності. Чи буде розпорядник інформації оскаржувати це рішення, чи все таки виконає вимоги закону і надасть інформацію? Будемо тримати Вас у курсі цієї справи.

Рішення суду читайте за посиланням.

1 (2) 2 (1) 3 (1) 4 (1) 5 6 7 8