Незалежна медійна рада випустила збірник рекомендацій для студентів-журналістів і юристів, медіа та органів влади

December 29, 2021

Як телеканалу обрати справжніх експертів для своїх програм, що робити журналісту, коли його медіа залежне від власника, як писати про релігію та вірян, про енергетику чи науку – відповіді на ці питання (і не лише) читачі відтепер можуть знайти у Збірнику рекомендацій Незалежної медійної ради.

Місія НМР – встановлювати якісні стандарти у медіа завдяки розгляду спірних ситуацій у цій сфері (експерти аналізують їх та дають розгорнуті висновки). Саме тому Незалежна медійна рада готує рекомендації. Кожна з них присвячена одній актуальній для медіа темі, і крім її огляду, включає поради для журналістів, редакторів, медійних менеджерів, представників регулятора чи органів влади.

До прикладу, якщо у рекомендації йдеться про окупований Крим, то читач знайде як пояснення, чому важливо писати і говорити про півострів та його мешканців, так і конкретні пропозиції, як саме робити це. Зокрема, шукати людей, які розкажуть про справжнє становище у Криму.

“Для медіа надзвичайно важливо посилювати власну інтелектуальну та організаційну спроможність, зрощувати солідарність усередині сектору та пропонувати державі ефективні механізми само- або співрегуляції, що справді можуть становити ефективну альтернативу державному регулюванню. Необхідно розвивати та покращувати компетенції, які дозволять як діяти інноваційно, так і відновити довіру аудиторій до медіа як демократичного інституту, що теж відчутно знизилася за останні роки”, – зазначила Антоніна Черевко, голова НМР.

Однак рекомендації присвячені не лише темам для статей та сюжетів. Також експерти НМР радять медіа, як дбати про ментальне здоров’я та уникати стресів. Адже психологічне напруження – поширена річ для журналістів: вони працюють над емоційно складними темами, часто мають нестабільний графік, а через свою роботу зазнають цькування та погроз. Ще одна рекомендація має допомогти тим, чиє видання чи канал залежні від власника.

Окрім того, Незалежна медійна рада пропонує власний погляд на повноваження Нацради з питань телебачення та радіомовлення, яка має водночас запобігати порушенням (наприклад, мові ворожнечі) та контролювати медіа, а з іншого – зберігати в Україні свободу слова.

Через свою діяльність, НМР намагається підтримувати медійних працівників на цьому непростому шляху у сьогоднішні турбулентні часи, які, окрім згаданого вище, позначилися ще й глобальною пандемією Covid-19. Ми у НМР сподіваємося бути для медіа джерелом як експертної думки, так і професійних порад на часто складні й неоднозначні теми”, – вказує Антоніна Черевко.

Прочитати і завантажити Збірник можна за посиланням (укр), (англ).