Незалежна медійна рада звернулась до італійського громадського мовника RAI щодо публікації відео з Іриною Дмитрієвою – мамою загиблої від ракетного удару дівчинки Лізи

July 20, 2022

16 липня фіксер RAI Антон Кудінов отримав доступ до палати, в якій перебуває Ірина Дмитрієва – мама загиблої внаслідок російського ракетного удару по місту Вінниця чотирирічної Лізи Дмитрієвої, і записав з нею інтерв’ю. Фото, відео і опис цього візиту він виклав на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

Незалежна медійна рада звернулась до італійського громадського мовника RAI з приводу публікації відео А. Кудінова.

Зокрема НМР наголосила, що ми маємо завжди стояти на сторожі інтересів жертв та їхніх близьких, які постраждали від злочинів, вчинених військовими російської федерації. Дозвіл постраждалої вести зйомку не є автоматичним дозволом для журналістів і медіа цю інформацію поширювати

НМР закликала редакційні органи RAI:

  • Провести глибокий аналіз цієї ситуації.
  • Виробити правила і надати рекомендації журналістам, котрі висвітлюють війну, щоб захистити високе звання суспільного мовлення від ситуацій, які можуть завдати серйозної шкоди його репутації.
  • Ознайомити фіксерів та журналістів, особливо тих, які працюють із чутливими темами в Україні, з журналістськими стандартами.
  • Публікувати відео про жертв злочинів виключно після перегляду і схвалення редакцією, у т.ч. промо в соцмережах.