Підсумки дев’ятого пленарного тижня парламенту: аналіз РПР

January 23, 2017

Останній пленарний тиждень п’ятої сесії роботи парламенту, і перший в 2017 році, на жаль, став ще одним тижнем гальмування реформ. У додаток до цього депутати вирішили дружно порушувати трудову дисципліну, зірвавши своїми прогулами останній день сесії.

Тоді, як українці вже давно працювали після новорічних свят, народні обранці не поспішали повертатися у сесійну залу до роботи. Найкраще зухвалість депутатів демонструвало вечірнє засідання Верховної Ради 19 січня, яке було закрите спікером одразу після відкриття через присутність у залі всього 169 депутатів. А це менше 40% від загального складу парламенту. Які там голосування за реформаторські законопроекти, якщо в Києві всі пірнають в ополонку, а в США підготовка до інавгурації Президента, на якій вже наступного дня було помічено кілька десятків наших політиків.

Не дивно, що за таких обставин єдиним здобутком реформаторського порядку денного цього пленарного тижня стало прийняття за основу законопроекту N4644 про приведення умов перевезення небезпечних вантажів автомобільним, залізничним та річковим транспортом до європейських стандартів.

Незважаючи на звернення Асоціації об’єднаних територіальних громад та блокування Центральною виборчою комісією проведення місцевих виборів більше в 28 новостворених об’єднаних територіальних громадах, депутати так і не розглянули пакет законопроектів з питань децентралізації N5520, 4772, 4742, які мають усунути перешкоди на шляху добровільного формування ОТГ. Голосування за включення до порядку денного законопроекту N5520 показало, що навіть фракції коаліції Блоку Петра Порошенка і “Народний Фронт” виявилися не здатні мобілізувати голоси на його підтримку. Хоча Президент Порошенко і прем’єр-міністр Гройсман неодноразово називали реформу децентралізації ключовою для країни.

Так само Верховна Рада не спромоглася відправити на доопрацювання законопроект N3259 “Про стратегічну екологічну оцінку”, ухвалений в цілому 4 жовтня минулого року, але заветований Президентом. Законопроект не дорахувався 17 голосів депутатів, які перед тим забезпечили його ухвалення. Прикро, що голоси не додали фракції, які брали на себе публічні коаліційні зобов’язання запровадити, передбачені Угодою про Асоціацію з ЄС, європейські стандарти екологічної оцінки в Україні, зокрема, “Народний фронт”, “Самопоміч” і “Батьківщина”.

Також цього тижня депутати так і не приступили до розгляду законопроекту про Конституційний суд N5336-1, до якого експерти РПР висловили низку серйозних зауважень, зокрема щодо конкурсного відбору кандидатів на посаду суддів КСУ.

Сподіваюсь, що парламентська коаліція зробить висновки з минулого тижня і продемонструє здатність ухвалювати необхідні для України реформаторські законопроекти зі стартом наступної, шостої, сесії.

Тижневий огляд роботи Верховної Ради також на сайті РПР

Матеріал опубліковано у виданні “Українська правда. Блоги”