Порядок денний РПР. Сесійний тиждень 10-14 квітня

April 11, 2017

Цього тижня на порядку денному від РПР для парламенту вже вкотре стоїть ухвалення законопроекту N6011 “Про антикорупційні суди”, створення яких дозволить завершити формування системи нових інституцій запобігання і протидії корупції в Україні: НАЗК, НАБУ і антикорупційні суди, і унеможливить саботаж покарання корупціонерів з боку нелюстрованої судової системи.

Окрім створення антикорупційних судів, парламентарі мають ухвалити також низку важливих законопроектів у сфері енергетики та публічної адміністрації.

У повторному другому читанні цього тижня урядовий законопроект N4493 “Про ринок електричної енергії України”, спрямований на імплементацію Директив ЄС у сфері енергетики. На минулому сесійному тижні було розглянуто більшість поправок до цього законопроекту, тому є високі шанси, що цього тижня цей законопроект буде ухвалений в цілому.

Вчергове на порядку денному законопроекти у сфері реформи публічної адміністрації, зокрема N4526-д, що передбачає приведення законодавчих актів (законів про КМУ та ЦОВВ) у відповідність з новим Законом “Про державну службу”, в тому числі щодо визначення функцій державних секретарів та розмежування функцій, завдань та відповідальності міністра, його заступників та державних секретарів.

У цій же сфері на порядку денному повернутий з пропозиціями Президента законопроект N2489 “Про службу в органах місцевого самоврядування”, який встановлює нові правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування з метою підвищення престижності служби в цих органах; рівного доступу до служби виключно на основі заслуг; деполітизації.

Як і минулого тижня, на порядку денному від реформаторів законопроект N6048 щодо запровадження стандартів Ради Європи для молодіжних центрів, який надає можливість органам місцевого самоврядування у співпраці з громадськими об’єднаннями створювати молодіжні центри, які б здійснювали інформаційно-ресурсне забезпечення та взаємодію державних органів, бюджетних установ, громадських об’єднань, благодійних організацій щодо реалізації молодіжної політики.

Експерти РПР також рекомендують депутатам розглянути та ухвалити два системні екологічні законопроекти: N2009а-д “Про оцінку впливу на довкілля” та N6106 “Про стратегічну екологічну оцінку”, які запроваджують європейські стандарти охорони довкілля в Україні, а саме, чіткі та прозорі процедури екологічної оцінки при плануванні виробництва та ухваленні дозвільних рішень органів влади із забезпеченням участі громадськості. Нагадаю, що ці законопроекти в жовтні минулого року були вже ухвалені депутатами, але Президент повернув їх до парламенту на доопрацювання. Минулого тижня профільний комітет рекомендував їх схвалити.