5 лютого (понеділок) об 11:00 в Українському кризовому медіа центрі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться панельна дискусія “Боротьба за безпеку дорожнього руху в Україні: що змінилось у 2017 та що чекати у 2018 році?”.
Під час заходу буде презентовано результати дослідження “Рівень користування мобільними телефонами серед водіїв в Україні”, проведений восени 2017 року громадськими організаціями та волонтерами в рамках Кампанії “За безпечні дороги”.
Тема безпеки дорожнього руху надзвичайно актуалізувалась у 2017 році. Зрушення у даному напрямку були спровоковані з одного боку прийняттям Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, а з іншого – суспільним інтересом, розігрітим резонансними дорожньо-транспортними подіями. Втім лише посилена увага громадськості та влади до безпеки руху, на жаль, не в змозі гарантувати реальні зміни. Оскільки потрібний комплексний підхід до вирішення проблем: починаючи від термінового відновлення контролю за швидкістю, забезпечення дотримання правил дорожнього руху до просвітницьких та інформаційних кампаній.
За даними дослідження проведеного в рамках Кампанії “За безпечні дороги”, кожен п’ятий водій у великих містах користується мобільним телефоном під час управління автомобілем. Це лише одна із багатьох проблем, які задля підвищення безпеки на дорогах в Україні потрібно вирішити. Вже 2018 року в Україні повинна стартувати Державна програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху, метою якої є зниження в Україні рівня аварійності та ступеня тяжкості наслідків ДТП. Одним із перших національних кроків стало зниження з нового року максимально допустимої швидкості у населених пунктах до 50 км/год. Про результати змін 2017 року та про заходи контролю й інфраструктурні зміни, необхідні для підвищення ефективності держави в забезпечені безпеки на дорогах, про участь в цих процесах громадськості будуть говорити експерти під час панельної дискусії “Боротьба за безпеку дорожнього руху в Україні: що змінилось у 2017 та що чекати у 2018 році?”.
Участь у заході візьмуть:
- Олеся Холопік, координатор Кампанії «За безпечні дороги», Центр демократії та верховенства права;
- Віктор Загреба, засновник ГО “VisionZero”;
- Вадим Денисенко, координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів
Києва.
Акредитація за адресою pr@cedem.org.ua