Скільки водіїв користується ременями безпеки в Україні? – презентація дослідження

Початок події: 2018-11-14 11:00:00

14 листопада (середа) в Українському кризовому медіа центрі (вул. Хрещатик, 2) об 11:00 відбудеться презентація дослідження рівня користування ременями безпеки в Україні, проведеного ГО “Vision Zero” та Центром демократії та верховенства права в рамках Кампанії “За безпечні дороги”.

Користування ременями безпеки – одна із топ-тем останніх місяців у галузі безпеки дорожнього руху в Україні. Така увага до проблеми була зокрема викликана ухваленням у першому читанні законопроекту №8492, яким планується підвищити штраф за некористування ременями до 850 грн.

За даними дослідження, проведеного навесні 2017 року ГО “Vision Zero” та Центром демократії та верховенства права в рамках Кампанії “За безпечні дороги, рівень користування ременями безпеки водіями в обласних центрах України становив 15%.

Після ухвалення законопроекту №8492, ініційованого Центром демократії та верховенства права, активісти Кампанії “За безпечні дороги” провели повторне дослідження щодо користування водіями пасками безпеки в усіх обласних центрах України. Про результати дослідження та динаміку під час брифінгу розкажуть:

  • Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права, ініціатор Кампанії “За безпечні дороги”;
  • Віктор Загреба, керівник дослідження та співзасновник ГО “Vision Zero”.

Зокрема на брифінгу буде вперше повідомлено про те:

  • Наскільки зріс середньоукраїнський показник користування ременями безпеки в порівнянні з весною 2017-го року?
  • В якому місті України показник користування ременями безпеки вперше подолав позначку 50%?
  • Які міста є лідерами за користуванням ременями безпеки, а які відстають?
  • В яких містах досягнуто найбільшого прогресу за останні півтора роки?

Дослідження у 2018 р. проводила громадська організація “Vision Zero” (“Віжн Зеро”) у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках Кампанії “За безпечні дороги” за фінансової підтримки Швеції. Метою дослідження було виявити, яка частина водіїв автомобілів в Україні фактично користуються ременями безпеки, дотримуючись відповідного пункту Правил дорожнього руху, і наскільки цей показник змінився за період 18 місяців після проведення першого аналогічного дослідження. Обидва дослідження проводилися за однаковою методологією, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Контактна особа

Ірина Купчинська

kupchynska.i@gmail.com