Страшні пачки сигарет і тютюновий гігант під парламентом у Всесвітній день без тютюну

Початок події: 2016-05-31 09:00:00

ПРЕС-АНОНС 

Страшні пачки сигарет і тютюновий гігант під парламентом у Всесвітній день без тютюну

31 травня у Всесвітній день без тютюну активісти Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» та Реанімаційного пакету реформ проведуть акцію перед будівлею Верховної Ради України з вимогою прийняти законопроект №2820, який передбачає збільшення графічних попереджень про шкоду куріння на пачках тютюнових виробів і заборону виготовлення та продажу ароматизованих сигарет. Це наблизить українське антитютюнове законодавство до європейських норм.

Акція розпочнеться о 9:00 біля Верховної Ради України (вул. М. Грушевського, 5). О 9:30 буде проведено прес-брифінг за участі народних депутатів, експертів з контролю над тютюном та представників громадських організацій. 

Цього року ВООЗ проводить Всесвітній день без тютюну під гаслом «Приготуйтесь до стандартизованої упаковки». Зміни до законодавства, що пропонуються у законопроекті №2820 є великим кроком назустріч міжнародним вимогам щодо захисту громадського здоров’я.

Перед будівлею Верховної Ради України буде виставлено п’ять  великих макетів пачок сигарет, три з яких наочно показуватимуть, як виглядатимуть українські пачки після прийняття законопроекту №2820. Поряд з ними буде розміщено стандартизовану безбрендову пачку, яка вже використовується в Австралії, та сучасну «гламурну» українську пачку сигарет, яка створена для залучення до куріння молоді. На акції буде присутній персонаж на ходулях, який символізуватиме тютюнового лобіста, що виступає проти прогресивних антитютюнових змін.

Контактні особи:

Аліса Тимченко

менеджер по роботі зі ЗМІ,

прес-центр коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну»,

044 278 48 95, 063 864 30 62,

e-mail: alisa.timchenko.kk@gmail.com

 

Оксана Тотовицька

медіа-координатор,

Український центр контролю над тютюном ГО «Життя»,

0632617405

e-mail: oksana@center-life.org