Закон про реформування державної та комунальної преси ухвалено: що далі

Початок події: 2015-11-27 10:00:00

27 листопада, о 10.00, в Українському Кризовому Медіа Центрі відбудеться прес-брифінг з приводу нещодавно ухваленого Закону «Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ». Якими мають бути наступні кроки – про це говоритимуть експерти Реанімаційного пакету реформ Тарас Шевченко (директор Інституту Медіа Права), Світлана Остапа (медіа-експерт ГО «Телекритика», член наглядової ради НСТУ) та Роман Головенко (юрист Інституту Масової Інформації).

Нагадаємо, що 24 листопада народні депутати проголосували за прийняття законопроекту №1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Цей законопроект було зареєстровано в парламенті ще 1 грудня 2014 року, його п’ять разів включали до порядку денного, і лише з шостої спроби парламентарі його розглянули. Таким чином народні обранці виконали зобов’язання, взяте Україною перед Радою Європи ще у 2005 році.

Прийнятий парламентом закон передбачає вихід органів державної влади і місцевого самоврядування із складу засновників друкованих ЗМІ, що означатиме звільнення 550 друкованих видань від адміністративної цензури та дасть поштовх розвитку ринку регіональної преси. Про те, як відбуватиметься процес реформування, говоритимуть експерти під час прес-брифінгу.

Місце проведення: вул. Хрещатик, 2.

Акредитація для ЗМІ відбуватиметься на місці.

Організатор: Медіа-група Реанімаційного пакету реформ (Інститут Медіа Права, ГО «Телекритика», Інститут Масової Інформації).