Міжнародний фонд страхування журналістів – поновлення програми з травня 2024 року

May 3, 2024
Колеги, раді повідомити, що з травня 2024 року відновлюється програма страхування українських журналістів, фіксерів, фото/відеооператорів, які виконують редакційні завдання в зонах бойових дій.

Протягом 2022-2023 років ми підтримали 298 заявок та покрили 886 страхових днів. 

Починаючи з 2022 року, проєкт було реалізовано завдяки фінансовій підтримці партнерів — European Centre for Press and Media Freedom ECPMF та WAN-IFRA.

З травня 2024 року — ми відновлюємо страхування завдяки: European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.

Умови програми у 2024 році

Хто може застрахуватися?

Фіксери, журналісти/відеоператори/редактори/фотографи незалежних українських медіа, які направляються в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з Росією та Білоруссю, прифронтові території та мають засоби захисту. Пріоритети надаються тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

Як це зробити?

Для цього потрібно подати заявку тут.

На який термін можна застрахуватися?

Від 1 до 20 днів на одного журналіста та відеоператора/редактора/фотографа, що є членами однієї команди, що їде у відрядження

Хто визначає, які заявки задовольняються?

Незалежний орган проєкту – Координаційна рада МФСЖ – розглядає кожну заявку та приймає рішення про страхування чи відхилення заявки.

В разі позитивного рішення наші координатори обов’язково зв’яжуться з вами. У зв’язку з великою кількістю заявок, організатори залишають за собою право не повідомляти в разі негативного рішення.

Задовольняються заявки представників тих медіа, що є доброчесними та дотримуються Кодексу журналістської етики.

Координаційна рада МФСЖ:

  1. від Фундації “Суспільність”: Тарас Петрів
  2. від Асоціації “Незалежні регіональні видавці України”: Оксана Бровко
  3. від  ІМІ: Роман Головенко
  4. від “Детектора медіа”: Світлана Остапа
  5. від ЦЕДЕМ: Ігор Розкладай
  6. від ІРРП: Людмила Панкратова

Що покриває страхування?

Страхове покриття – до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат в разі ушкодження. В разі загибелі журналіста – родина отримує 100 000 доларів США.

Маєте питання?

Пишіть, tetiana.avramenko@gmail.com, Тетяна Авраменко, АНРВУ

Коротко про ініціативу:

Засновники ініціативи: АНРВУ, Фундація “Суспільність”, ІМІ, “Детектор медіа”, ЦЕДЕМ, ІРРП.


Проєкт реалізує Асоціація “Незалежні регіональні видавці України” (АНРВУ) за фінансової підтримки European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.

Джерело: АНРВУ