Клименко – ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області

September 23, 2019

У цій справі, що була підтримана Фондом захисту права на інформацію, до суду оскаржено відмову Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області надати журналісту Артему Клименку інформацію про кандидата у народні депутати.

Напередодні парламентських виборів 2019 року журналіст звернувся до управління відділку поліції з проханням надати йому інформацію про кандидата у народні депутати у відповідному окрузі, а саме:

  • чи були відкриті кримінальні провадження щодо кандидата
  • за якими статтями Кримінального кодексу України вони відкриті
  • на якій стадії знаходяться ці провадження

У запиті журналіст вказав на суспільний інтерес: інформація стосується кандидата у народні депутати України, тобто публічної особи. Також запит був поданий напередодні виборів і є важливою для громади – отримавши таку інформацію виборці зможуть зробити поінформований вибір під час голосування на парламентських виборах, а отже надання інформації забезпечує реалізацію громадянами конституційних прав, свобод і обов’язків.

Розпорядник відмовив у наданні інформації, зазначивши, що запитувана інформація є обмеженою у доступі. При цьому у відповіді не вказано, якої шкоди може завдати розголошення інформації і чому інтерес суспільства знати інформацію не переважає цю шкоду.

Тепер юристи нашого Фонду будуть доводити у суді, що запитувана інформація становить суспільний інтерес, який розпорядник не врахував. То ж чи мають право виборці знати, кого вони вибирають? Слідкуватимемо за цією справою.

Ухвала про відкриття провадження: http://reyestr.court.gov.ua/Review/83797537