Сергій Лещенко – Вишгородська районна державна адміністрація

February 20, 2013

Справа була ініційована у зв’язку з тим, що Вишгородська райдержадміністрація відмовила журналісту Сергію Лещенку у наданні відомостей про договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,7688 га між Вишгородською РДА та Віктором Януковичем, зокрема, про вартість, за якою була продана ця земельна ділянка. Представляючи інтереси Сергія Лещенка, Інститут Медіа Права подав судовий позов, але суди першої та апеляційної інстанції відмовили позивачу у задоволенні вимог. 20 листопада 2012 року касаційна скарга позивача також була відхилена.

Зрештою, 19 лютого 2013 року Сергій Лещенко за підтримки адвоката Едуарда Маркова звернувся до Європейського суду з прав людини. У заяві журналіста вказано, що відповіддю Вишгородської РДА та рішеннями національних судів було порушено його право на свободу вираження (що включає право отримувати інформацію), гарантоване статтею 10 Європейської конвенції з прав людини.

Ця судова справа підтримується Фондом захисту права на доступ до інформації, заснованим Інститутом Медіа Права за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Позовна заява

Рішення суду І інстанції

Апеляційна скарга

Ухвала апеляційного суду

Касаційна скарга 

Ухвала Вищого адміністративного суду України

Заява до Європейського суду з прав людини