Конкурс у Верховний Суд – перші виклики та шляхи їхнього вирішення

Початок події: 2017-02-08 10:00:00

8 лютого (середа) о 10:00 у інформаційній агенції “УКРІНФОРМ” (зала 2) за адресою вул. Б. Хмельницького, 8/16 відбудеться експертне обговорення “Конкурс у Верховний Суд – перші виклики та шляхи їхнього вирішення”. Захід організовує Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд та Громадська рада доброчесності.

Головною темою на реформаторському порядку денному першого кварталу 2017 року має стати судова реформа. Конкурс у новий Верховний Суд, який зараз перебуває у активній фазі, є першим викликом та головним завданням у напрямку реалізації цієї реформи на найближчі кілька місяців. А якість новообраного складу Верховного Суду свідчитиме про успішність реформи та змін у системі.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд та Громадська рада доброчесності проводять експертну дискусію про конкурс до Верховного Суду, щоб обговорити ефективність процедури відбору кандидатів та перші виклики, що виникли у процесі конкурсу. Наскільки буде врахована думка громадськості, коли буде визначено прохідний бал тестування, які якості визначає психологічне тестування кандидатів, якими критеріями користуватиметься ВККС для прийняття фінального рішення та чи зможе процедура відбору суддів сформувати довіру суспільства до нового Суду – такі питання учасники заходу матимуть нагоду обговорити з ключовими стейкхолдерами конкурсного процесу як з боку державних органів, так і з боку громадськості.

До участі у екпертному обговоренні запрошені представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя, Міністерства юстиції, Національного антикорупційного бюро України, експерти Реанімаційного пакету реформ та профільних громадських організацій, журналісти та фахівці у галузі права та судової системи.

Про намір взяти участь у дискусії повідомте нас на адресу info.chesnosud@gmail.com або за номером +38 067 233 28 12. Акредитація для журналістів обов’язкова.