ЧЕСНО. Фільтруй суд!

ЧЕСНО. Фільтруй суд! – довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні.

ЦЕДЕМ ініціював кампанію ЧЕСНО. Фільтруй суд! в рамках Руху ЧЕСНО у червні 2016 року. Стартувала кампанія майже одночасно із ухваленням змін до Конституції у частині правосуддя та нового закону про судоустрій та статус суддів. 

Одне із завдань, яке ми собі поставили, – зібрати та проаналізувати інформацію про всіх суддів України. На сайті ЧЕСНО. Фільтруй суд! працює унікальна онлайн-база профайлів суддів. Це єдиний онлайн-ресурс в Україні, на якому акумульована вся інформація про суддів – декларації, родинні зв’язки, судові рішення, публікації у ЗМІ та висновок про доброчесність за методологією Руху ЧЕСНО.

5 критеріїв доброчесності суддів

  • непричетність до корупції або кримінальних правопорушень;
  • непричетність до ухвалення сумнівних рішень;
  • відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків;
  • непричетність до порушення прав людини;
  • дотримання норм професійної етики.

Судді, які порушили щонайменше один критерій доброчесності, є недоброчесними та відмічені у профайлах чорним часником. Наша команда збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину.

Команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! слідкує за ходом конкурсів на посади суддів, та в органи суддівського врядування, аналізує кандидатів та адвокатує оновлення судової системи. В рамках конкурсів на посади суддів команда ЧЕСНО надсилала аналітичні довідки про кандидатів Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Громадській раді доброчесності, Громадській раді міжнародних експертів для врахування під час оцінки.

Новини
Анонси
Інфографіка

Інші проекти напряму "Верховенство права"

Доступ до інформації
Експерти Центру демократії та верховенства права є співавторами Закону “Про доступ до публічної інформації”, який…
Вибори
Чесні вибори за чіткими, зрозумілими та справедливими правилами – важлива частина демократії. В Україні кожні…
Архів
Правові потреби малого та середнього бізнесу в Україні
З листопада 2019 року до серпня 2020 року Центр демократії та верховенства права в партнерстві…
Архів
Рух ЧЕСНО
ЧЕСНО – це громадський рух, що має на меті стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників…
Архів
Ініціатива 11
Ініціатива 11 – це  коаліція громадських організацій: Центр демократії та верховенства права, Всеукраїнська ліга правників проти…
Архів
Відкритий парламент
«Відкритий Парламент» – міжнародна ініціатива, яка координується відповідною робочою групою з питань законотворчої відкритості, що…
Дивитись архів проектів