Фінал співбесід з кандидатами у Верховний Суд: результати моніторингу Руху ЧЕСНО

Початок події: 2017-05-24 12:30:00

24 травня (середа) відбудеться прес-конференція “Фінал співбесід з кандидатами у Верховний Суд: результати моніторингу Руху ЧЕСНО”, під час якої активісти презентують кількісні та якісні результати аналізу співбесід із понад 80% кандидатів на посади суддів у найвищій судовій інстанції.

Захід відбудеться о 12:30 у прес-центрі інформаційної агенції УНІАН за адресою вул. Хрещатик, 4.

Під час прес-конференції активісти кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! презентують проміжні результати перших 10 днів співбесід та озвучать цифри, що свідчать про основні тенденції просування конкурсу. Разом з тим журналістам та громадськості буде представлено підбірку яскравих кандидатів з Антирейтингу Руху ЧЕСНО, які отримавши негативний висновок Громадської ради доброчесності та попри застереження громадськості мають серйозні шанси стати суддями нового Верховного Суду.

Участь у прес-конференції візьмуть:

  • Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права, співзасновник Руху ЧЕСНО;
  • Іван П’ятак, старший аналітик кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!
  • Галина Чижик, юрист кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!, співкоординатор Громадської ради доброчесності.

За підрахунками аналітиків кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!, що реалізується в рамках Руху ЧЕСНО, співбесіди на посади суддів Верховного Суду пройшли 308 кандидатів. До завершення співбесід залишилось 2 дні, однак тенденції їхніх результатів свідчать про те, що фінальне рішення щодо левової частини недоброчесних кандидатів буде прийняте під час закритого таємного голосування на пленарному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Кандидати, що отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності, так зване “вето” від громадськості, масово продовжують свою участь у конкурсі. Комісія має можливість подолати ці висновки, зібравши 11 голосів із 16 на пленарному засіданні ВККС, під час якого голосування відбуватиметься закрито та таємно.

Контактна особа для акредитації

Ірина Мокрицька

(063) 265 92 21

irynka.mokrytska@gmail.com