#СудиЧесноАбоСидиДовго: вимагаємо покарання для суддів Демидовської та Макухи

Початок події: 2016-07-26 09:30:00

У вівторок, 26 липня, о 9:30 під Печерським районним судом м. Києва (вул. Хрестовий провулок, 4) активісти Руху ЧЕСНО створять коридор ганьби для суддів Алли Демидовської та Андрія Макухи й акцією #СудиЧесноАбоСидиДовго вимагатимуть справедливого покарання для них. Цих суддів можуть позбавити волі до 10 років. 

Саме завтра Печерський районний суд м. Києва розгляне справу за обвинуваченням суддів Алли Демидовської та Андрія Макухи за ч. 3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди). Суддів «спіймали» на хабарництві ще у 2013 році. За різними даними розмір хабаря оцінюють від 5500 до 7000 доларів.

 Судді Солом’янського районного суду Алла Демидовська та Андрій Макуха ще у 2013 році «спіймали на гарячому». Досудове розслідування тривало понад рік, і у червні 2014 року прокуратура нарешті передала справу до суду. Однак, тоді суддя у справі Оксана Царевич, яка також є фігурантом кримінальної справи за рішення проти Автомайдану, двічі повертала обвинувальний акт прокурору. Її практику у 2015 році повторила і екс-голова Печерського райсуду Світлана Смик.

Попри кримінальне провадження судді Макуха та Демидовська продовжували «вершити правосуддя». Вища рада юстиції рекомендувала парламенту звільнити обох суддів за рішення щодо майданівців. Однак народні депутати, як і  Печерський райсуд, зволікають зі звільненням цих суддів.

Запрошуємо журналістів та суспільство долучитися до створення коридору ганьби для суддів. 

ЧЕСНО. ФІЛЬТРУЙ СУД! – це довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від непорядних суддів та утвердження справедливого суду в Україні. Детальніше на:  http://chesnosud.org/

Додаткова інформація: Ірина Мокрицька, +38 063 265 92 21