Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! в період з лютого по травень провів тренінги з громадського контролю судової реформи “Судова реформа: як громадськості впливати на місцях” у двадцяти трьох регіонах України.
А саме, в містах Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Черкаси, Житомир, Чернігів, Рівне, Луцьк, Краматорськ, Полтава, Сєвєродонецьк, Харків, Суми, Ужгород, Хмельницький, Вінниця, Кропивницький, Дніпро, Запоріжжя, Чернівці, Одеса, Миколаїв, Херсон.
Загалом у цих 23 містах на тренінги було подано 890 заявок. Участь в тренінгах взяли 500 активістів зі ста різних населених пунктів.
В рамках тренінгів учасники дізналися, що таке суддівська недоброчесність, чому і як це поняття виникло в Україні та як з нею можна боротися, які існують практичні й перевірені інструменти громадського контролю роботи суддів на місцях, де шукати інформацію про суддів, як її опрацьовувати та використовувати, які існують підводні камені поширення інформації про суддів тощо.
Також усі учасники тренувалися застосовувати інструменти пошуку інформації про суддів. Так, у кожному місті були проведені практичні частини, в яку входили пошук джерел та визначення алгоритмів пошуку інформації про суддю (державні реєстри, декларації), що робити із знайденою інформацією та як розповсюджувати інформацію в публічний простір.
Наприкінці тренінгу учасники брали участь в практикумі: була проведена групова командна робота над пошуком інформації про місцевих суддів, а також презентація знайдених та проаналізованих даних і аналіз ризиків під час поширення інформації.Також окремо, зокрема для ЗМІ, в кожному місті була проведена публічна презентація результатів аналізу суддів апеляційного суду області за критеріями доброчесності.
Загалом було підготовлено та презентовано 573 регіональних профайли суддів місцевих обласних апеляційних судів.
Під час підготовки профайлів аналітики ЧЕСНО. Фільтруй суд! оцінювали доброчесність суддів за п’ятьма критеріями, користуючись інформацією із достовірних відкритих джерел. Критерії: причетність до корупції, ухвалення сумнівних рівень, непрозорість статків, неетична поведінка і порушення прав людини.Профайли про суддів кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд!опублікувала на своєму сайті та передає Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Громадській раді доброчесності для використання під час кваліфікаційного оцінювання суддів Києва. Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.