Чесно. Фільтруй суд! шукає волонтерів для моніторингу конкурсу до ВСУ

April 11, 2017

Конкурс у Верховний Суд – ключова реформа першого кварталу 2017 року. Вперше в історії до конкурсу у найвищу судову інстанцію країни допустили адвокатів та науковців, а також надали громадськості можливість безпосередньо взяти участь у відборі через Громадську раду доброчесності. Від того, яким буде новий Верховний Суд, залежить подальша доля реформи. Ми шукаємо волонтерів для моніторингу та недопущення маніпуляцій на найважливіших етапах конкурсу!

Оскільки процес відбору нових суддів – публічний, громадськість може долучитися то цього процесу. Завдяки інструментам громадського контролю ми маємо унікальний шанс слідкувати, аби добір нових суддів був незаангажованим та прозорим і таким чином не допустити на посади у Верховному Суді представників старої суддівської системи, що просякла корупцією.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй Суд! шукає волонтерів для моніторингу співбесід із кандидатами у Верховний Суд. Саме співбесіди є одним із найважливіших етапів конкурсу, під час яких члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів будуть обговорювати із кандидатом його досьє та мають ставити йому запитання щодо статків, невідповідності стилю життя його доходам, щодо сумнівних судових рішень, участі у резонансних справах тощо.

Що потрібно робити?

  • відвідувати та моніторити співбесіди кандидатів на посаду суддів Верховного Суду;
  • фіксувати запитання, які поставлені кандидатам кандидатам;
  • проводити відео- та фотофіксацію співбесід.

Досвід спостерігача та юридична освіта буде перевагою, однак не менш важливим є Ваше бажання стати частиною змін у судовій системі.

Як повідомлялося, співбесіди розпочнуться 21 квітня та триватимуть близько двох-трьох тижнів. Орієнтовний графік стане відомим ближче до дати співбесід.

Заповніть анкету до  14 квітня.

Результати відбору волонтерів будуть надіслані не пізніше 18 квітня.

Детальніше про конкурс до Верховного Суду читайте на нашому сайті.