В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів

May 3, 2022
  
Журналісти незалежних українських медіа можуть застрахувати своє здоров’я та життя на суму до ста тисяч доларів.
   
В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ), застрахуватись можуть представники незалежних медіа, які вирушають у зону бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення).
 
Про це «Детектору медіа» повідомила виконавча директорка Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» Оксана Бровко.
 
 
«Дотепер, як виявилось, в Україні питання журналістської страховки не було вирішеним. Попри те, що країна воює з 2014 року, наші журналісти та їхні родини лишалися беззахисними у разі травми чи загибелі. Створення МФСЖ – це великий крок уперед для всіх нас. До процесу фінансової підтримки можуть долучатися і інші донори та благодійники. Це лише посилить нас та дозволить збільшувати кількість застрахованих», – каже пані Бровко.
 
Ідею створити фонд підтримала Всесвітня газетна асоцація (WAN-IFRA), яка  виділила для цієї мети десять тисяч доларів США, на котрі фонд вже розпочав страхувати журналістів. МФСЖ співпрацюватиме з доброчесною міжнародною страховою компанією «Insurаnce for Local Media».
 
Страхувати одного журналіста фонд зможе на термін від одного до трьох днів, подати заявку можна за посиланням.
 
Страхове покриття — до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження. В разі загибелі журналіста родина отримує 100 000 доларів США.
 
«Застрахуватись зможуть журналісти, і це важливо наголосити, саме незалежних українських медіа, які відправляються в офіційне відрядження, які мають засоби захисту. Також вітається, але не є обов’язковим з нашого боку, якщо ви пройшли спеціалізовані курси домедичної допомоги, бо для нас важливо, щоб люди були вже підготовлені. Страхуватися будуть ті медійники, що планують відрядження в зони бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення)», – зауважила пані Бровко.
 
Координаційна рада МФСЖ визначатиме, які заявки задовольняються, а які ні. До Координаційної ради входять представники всіх організацій-засновників  ініціатииви.
 
Пані Бровко додала, що зараз основне завдання фонду – запустити процес прийому заявок, страхування та залучення більшої кількості донорів до процесу.
 
Контакти: Асоціація “Незалежні регіональні видавці України”, office.airpu@gmail.com
 
Фото: Shutterstock