НМР обрала нового голову та членкиню

June 16, 2022

15 червня 2022 року Незалежна медійна рада обрала нового голову та нову членкиню. За підсумками голосування, Незалежну медійну раду очолив Отар Довженко – редактор, журналіст, медіатренер і дослідник медіа. Отар Довженко змінить Антоніну Черевко, українську медіаюристку та медіаекспертку, яка склала повноваження голови 1 червня 2022 року. 

Отар Довженко у 2018—2021 роках – керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа», у 2021—2022 роках – головний редактор онлайн-видання «Детектор медіа». У 2012—2018 роках був викладачем Школи журналістики Українського католицького університету. У 2017-2020 роках – співредактором онлайн-видання MediaLab.online Львівського медіафоруму. Співзасновник медіаконсалтингового бюро Longdog.media. У 2005-2011 роках працював у групі видань «Телекритика»; був заступником шеф-редактора, головним редактором сайту, керівником проєкту MediaSapiens. Упорядник збірки «Джинсова свобода». У 2017-2018 роках працював редактором онлайн-видання «Твоє місто». Із 2005 року займається моніторинговими дослідженнями українських телеканалів, друкованих та онлайн-видань.

Голова Незалежної медійної ради, згідно Положення про Незалежну медійну раду, призначається на 2 роки.

Також у зв’язку з вибуттям зі складу НМР Антоніни Черевко, ГО Інтерньюз-Україна делегувала до складу ради нову членкиню Тетяну Авдєєву – юристку та проєктну менеджерку Центру демократії та верховенства права.

Тетяна Авдєєва – експерт зі штучного інтелекту, медіаграмотності та адвокації законодавчих змін. Співпрацювала з багатьма українськими та міжнародними громадськими організаціями, Європейською Комісією та Радою Європи як незалежна експертка. У 2021 році увійшла до складу Експертного комітету зі штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації України. Випускниця Національного університету «Києво-Могилянська академія» зі спеціалізацією у правах людини та міжнародному публічному праві.

Нагадаємо, Незалежна медійна рада – незаангажований та професійний орган саморегулювання у медійній сфері, створений наприкінці 2015 року. НМР заснували Центр демократії та верховенства права, Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Детектор Медіа та Фундація “Суспільність”. Незалежна медійна рада розглядає спірні ситуації щодо дотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики. 

Незалежна медійна рада складається із 15 членів – авторитетних незаангажованих діячів з ґрунтовним досвідом у медійній сфері.