Призначено 75 новообраних суддів Верховного Суду, 21 – недоброчесний

Сьогодні, 7 травня, у Кловському палаці у Києві, де нині розміщується Верховний Суд, відбулася церемонія складення присяги 75 новообраних суддів до Верховного суду.

Так, було призначено 25 суддів у Касаційний адміністративний суд, 15 суддів – у Касаційний господарський суд, 13 – у Касаційний кримінальний суд та 22 судді – у Касаційний цивільний суд.

За методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд!21 з 75 новоприначних суддів Верховного Суду – недоброчесні.

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська заявила, що тепер суд практично повністю укомплектований. Відсьогодні кількість суддів Верховного Суду складає 193 судді з 196.

Нагадаємо, що 21 березня Вища рада правосуддя оголосила список нових суддів Верховного Суду. Протягом двох днів 19 і 20 березня ВРП розглянула 78 переможців конкурсу на вакантні посади у чотирьох касаційних інстанціях ВС. За результатами розгляду, Вища рада правосуддярекомендувала Президенту призначити 69 кандидатів, 18 з них порушили критерії доброчесності, відповідно до методології ЧЕСНО. Фільтруй суд! Також, за результатами розгляду, щодо 8 кандидатів розгляд було відкладено, але згодом ВРП рекомендувала призначити 6 із цих 8 суддів суддів до Верховного Судутроє з яких – недоброчесні.

Таким чином, в Україні закінчився конкурс на зайняття вакантних посад у Верховному Суді. Перед початком конкурсу команда ЧЕСНО. Фільтруй суд! склала список недоброчесних кандидатів на посади у ньому. Аналітичні довідки ЧЕСНО були надіслані до Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності для оцінки кандидатів.

Інтерактивний список недоброчесних кандидатів до Верховного Суду: https://chesnosud.org/nedobrochesni-u-verhovnyj-sud/. У списку можна перевірити, скільки кандидатів, які порушили критерії доброчесності ЧЕСНО. Фільтруй суд!, покинули конкурс та хто із недоброчесних отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: