Рух ЧЕСНО вимагає невідкладного відкритого суду для Насірова

Судді Солом’янського районного суду підіграли адвокатам Насірова та допустили ситуацію, в якій громадськість змушена самовільно утримувати головного податківця країни, аби він не втік та не уникнув покарання. Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! вимагає невідкладного судового засідання та обрання запобіжного заходу для Насірова. З огляду на спроби маніпуляцій навколо справи та її суспільну важливість, судове засідання має бути відкритим, а доступ журналістів до нього не має бути жодним чином обмежено.

Протягом останньої доби активісти кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! разом з іншими представниками громадськості перебувають під стінами суду, у якому мали обрати запобіжний захід Роману Насірову до завершення 72-годинного строку тримання під вартою. Завдяки тиску громадськості та фізичному блокуванню виїздів із суду, Насіров досі перебуває в його стінах, хоч НАБУ відпустило його ще о 23:52 неділі.

Події останніх трьох днів, починаючи із вручення підозри, історії з хворобою та закінчуючи ситуацією у суді нагадують велику виставу, у якій судді підіграли адвокатам Романа Насірова та дали можливість підозрюваному втекти та уникнути покарання. Той факт, що в неділю у суді не було жодного судді для розгляду справи Насірова, свідчить про неготовність суддів брати на себе відповідальність, а також про їхню мовчазну згоду із планом захисників очільника ДФС.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! закликає суддів не ігнорувати суспільно важливі справи та здійснювати правосуддя незалежно від дня тижня чи часу доби, коли того вимагає держава.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: