Верховна Рада прийняла законопроект «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки»

January 10, 2007

Дев’ятого січня 2007 року Верховна Рада України 339-ма голосами проголосувала за законопроект «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» (законопроект №0815, н.д. Мартинюк А.І., н.д. Юхновський І.Р., н.д. Родіонов М.К. IV скликання).

Цей законопроект, як і законопроект «Про захист персональних даних», був ветований Президентом України у квітні 2006 року. Президент запропонував депутатам його відхилити, пояснюючи це тим, що він ускладнює інформаційне законодавство. Натомість він запропонував розробити законопроект про внесення змін до існуючих законів.

Текст законопроекту є певною мірою декларативним, однак у ньому зазначається, що Кабінет Міністрів України має розробити механізм реалізації завдань цього документу. Серед завдань, поставлених ухваленим законопроектом, хотілося б виділити правову складову – створення системи законодавства, гармонізованої з нормами міжнародного права. Передбачається, що всі законопроекти мають проходити стадію громадських обговорень.

Законопроект повернувся і до питання прийняття Інформаційного кодексу, ідея якого вже виникала декілька років тому. У документі вказується, що кодекс має містити розділи з питань електронної торгівлі, правової охорони прав на зміст комп’ютерних програм, удосконалення захисту інтелектуальної власності та авторських прав при розміщенні та використанні творів у мережі Інтернет, про охорону баз даних, дистанційне навчання, телемедицину, надання органами державної влади та органами місцевого самоврядування юридичним та фізичним особам інформаційних послуг з використанням Інтернету, комерційну таємницю тощо.