XIV Міжнародна літня школа медіа права

July 27, 2018

27 липня завершилася XIV Міжнародна літня школа медіа права – навчальний курс для юристів, організований Центром демократії та верховенства права. Упродовж трьох тижнів у Києві правники та студенти вивчали медіа право у форматі літнього інтенсиву. Цього року Літня школа зібрала 21 учасника з 5 країн: України, Білорусі, Вірменії, Казахстану та Молдови. За підсумками навчання усі вони отримали дипломи про завершення школи.

Навчання на Літній школі у форматі щоденних лекцій (усього за три тижні їх провели 38) та практичних завдань. Їх тематика зосереджена на питаннях, з якими можуть зіткнутися юристи під час роботи у медіасфері, в той час як теоретичний блок зведено до необхідного мінімуму. 

Загалом програма Літньої школи включає питання забезпечення свободи слова та інформації (а також баланс між свободою слова і правовими обмеженнями), регулювання діяльності ЗМІ та журналістів, захисту честі, гідності і ділової репутації. Також заплановані лекції про Суспільне мовлення, проблеми приватності та захисту персональних даних, авторського права. Окремо під час курсу вивчали міжнародні та європейські стандарти медіа права, зокрема, Європейську конвенцію про захист прав людини, практику ЄСПЛ, систему захисту прав людини ООН. Для учасників проводили лекції про роботу громадських організацій та адвокатування реформ. Звернули увагу і на суто медійні кейси: роздержавлення преси, запуск Суспільного мовлення в Україні.

Навчання відбувалось у форматі не лише лекцій, а й кейс-стаді: експерти спільно з учасниками розбирають резонансні медійні правові ситуації та проводять дискусії. Цей формат допомагає обмінятися досвідом – не лише із різних сфер, а й із різних країн. Також під час Літньої школи пройшов круглий стіл «ЗМІ та вибори», який зібрав експертів у сфері медіа, виборчого права та журналістів.

Лекції для Літньої школи проводили юристи Центру демократії та верховенства права та інші топ-експерти у сфері медіа права: як українські, так і зарубіжні. Серед них – Олена Дмитренко, юрист ЄСПЛ, Андрєй Ріхтерстарший радник офісу Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Віта Володовська, медіа експерт ГО «Лабораторія цифрової безпеки», Наталія Петрова, адвокат та заступник керівника проекту USAID «Нове правосуддя», Кріштіна Розгоній, медіаексперт, Олена Демченко, координатор медіа проектів ГО «Детектор медіа», Вадим Міський, головний експерт групи “Медіа реформа” РПР.

Програма

Лектори

Учасники

Проведення Літньої школи стало можливим завдяки підтримці американського народу, яка була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз.

Проведення Літньої школи стало можливим завдяки підтримці Швеції.

Літня школа проводиться за підтримки проекту “Свобода медіа в Україні”, що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу “Партнерство заради належного врядування”.