ЦЕДЕМ розпочав XV Міжнародну літню школу медійного права

15 юристів та 4 журналістів із 6 країн сьогодні розпочали інтенсивний тритижневий курс з медійного права. Центр демократії та верховенства права запустив новий набір Міжнародної літньої школи медійного права – освітнього проекту для юристів з України, країн Східної Європи та Центральної Азії. Цей набір став уже п’ятнадцятим, адже Літня Школа стартувала ще у 2005 році.

           
Головна мета Літньої Школи – дати її учасникам практичні навички і теоретичні знання з медійного права. Адже в сучасних умовах медійні юристи працюють з широким колом проблем: від консультацій щодо журналістських стандартів та авторського права до захисту інтересів медіа у судах, зокрема й міжнародних. Водночас, в українських вишах відсутній комплексний курс медійного права, який дозволив би здобути ці знання.

За словами Тараса Шевченка, директора ЦЕДЕМ та засновника Літньої Школи, саме такою була ідея створення проекту: запустити навчальну програму, яка б замінила її учасникам університетський курс. Викладачами школи є медійні юристи та експерти: вони мають не лише знання, а й практичний досвід.

«У 2005 році ми створили тоді ще Інститут Медіа Права, і однією з перших ідей був запуск Літньої Школи. Адже коли я вчився в університеті, то ми не отримували жодних знань щодо медійного права, регулювання мас-медіа та свободи слова. У нас не було інформаційного права. Водночас ми бачили, що серед ЗМІ є запит на юристів-фахівців, тому і вирішили заснувати школу», – розповів Тарас Шевченко.

           
Джиліан Маккормак
, директор Інтерньюз в Україні, відзначила важливість Літньої Школи і співпраці з ЦЕДЕМ загалом. Адже її організація підтримує реформи у медійній сфері, а для їх успіху необхідне також верховенство права.

«Часто правники мають погану репутацію, але я не раз працювала з професійними, сміливими і добрими юристами. Якщо ви спитаєте, чому ми підтримуємо Школу, то не лише для того, щоб навчати і без того вмілих правників, але щоб дати їм досвід та створити спільноту, учасники якої продовжать служити інтересам суспільства і захищати його права. Маю надію, і надалі чути про вас і ваші здобутки», – наголосила вона.

           
Літня Школа допоможе учасникам змінювати свої країни на краще з новою енергією та оптимізмом, наголосив
Василь Романюк, координатор проектів співпраці Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку. «Ми також сподіваємося, що наряду з роботою та спілкуванням ви знайдете час побачити Київ. І зможете здійснити амбіції та плани, які поставили перед собою. Успіхів вам і продуктивного часу!», – побажав він присутнім.

           
Аліна Правдиченко
,  керівник напряму «Незалежні медіа» Центру демократії та верховенства права, привітала учасників Літньої Школи і анонсувала, що три тижні для них будуть цікавими та насиченими.

           
Навчання на Міжнародній літній школі відбуватиметься у форматі лекцій. Зокрема, експерти говоритимуть про стандарти журналістської діяльності для юристів, авторське право у ЗМІ, концепцію суспільного мовлення, а також GDPR та регулювання персональних даних. Самі лекції є інтерактивними, включають розбір кейсів та запитання до лекторів – тож учасники можуть уточнювати почуте і закріпити його на практиці. Передбачені також практичні завдання.

Крім того, лекції стосуватимуться і фундаментальних теоретичних питань: до прикладу, філософських основ свободи слова та інформації. Адже саме медійні юристи можуть підтримувати та адвокатувати реформи у своїй сфері.

«Зараз інформація відіграє велику роль: ми говоримо про fake news, про вплив соцмереж, той же Facebook взагалі стає більше державою, ніж мережею. За 15 років теми змінилися: крім вічних питань з’явилися нові, на які немає відповідей. І, можливо, саме ви будете створювати закони та регулювання, яке стане рішенням», – зазначив Тарас Шевченко.

Водночас, Літня Школа є можливістю для спілкування людей із різних культур, нагадав директор Центру демократії та верховенства права. Вона формує мережу юристів, які поділяють спільні цінності і спілкуються упродовж років після випуску. І саме це допомагає їм працювати у сфері медійного права.

Проведення Літньої школи стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Центру демократії та верховенства права та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Проведення Літньої школи стало можливим завдяки фінансовій підтримці Швеції.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: