Аліса Рубан – Голова Верховної Ради України

December 17, 2014

Справа ініційована координатором ресурсу «Доступ до правди» Алісою Рубан спільно з Інститутом Медіа Права з метою зобов’язати спікера парламенту виконати вимоги закону та прийняти Розпорядження про порядок доступу громадян до відкритих засідань Верховної Ради України.

Відповідний обов’язок був передбачений Законом № 1170-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про інформацію” та Закону України “Про доступ до публічної інформації”». Прийнятий закон серед численних нововведень передбачав право будь-якої особи вільно відвідувати відкриті пленарні засідання парламенту. Водночас, порядок реалізації цього права мав визначатись додатково Розпорядженням Голови Верховної Ради України.

Однак за півроку дії закону, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов так і не затвердив відповідний документ, а громадяни і далі були обмежені в можливостях відвідувати парламент.

У зв’язку з цим, 9 жовтня 2014 року до Окружного адміністративного суду м. Києва було подано позов з вимогою визнати бездіяльність спікера протиправною та зобов’язати його прийняти Розпорядження про порядок доступу до відкритих засідань парламенту.

Розгляд справи було призначено на 28 жовтня (згодом – перенесено). Водночас, 27 жовтня Олександр Турчинов підписав Розпорядження «Про порядок доступу осіб до відкритих пленарних засідань Верховної Ради України» № 694.

Таким чином, оскільки основна позовна вимога була виконана, провадження у справі припинене 10 грудня 2014 року за заявою позивача.

Ухвала` суду