ГО «СНК – ЧОП» – Міністерство юстиції України (реєстр корупціонерів)

August 26, 2016

Справу за позовом громадської організації «Сила народного контролю – ЧОП» було підтримано Фондом захисту права на доступ до інформації у зв’язку з ненаданням запитувачу відомостей про посадових осіб органів місцевого самоврядування Закарпатської області, яких було притягнуто до відповідальності за корупційні правопорушення.

У своєму запиті до Генеральної прокуратури ГО «СНК – ЧОП» та громадська організація «МУЗа» просили надати їм інформацію про посадових осіб (ПІБ, посаду, назву органу місцевого самоврядування, статтю, звільнення з посади, внесення у єдиний реєстр корупціонерів) органів місцевого самоврядування Закарпатської області, яких протягом 2011-2015 років було притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення.

Цей запит за належністю переправили до Міністерства юстиції. У своїй відмові в задоволенні запиту міністерство зазначило, що: «надати інформацію у розрізі окремого регіону є неможливим у зв’язку з обмеженими технічними можливостями програмного забезпечення Реєстру, а підготовка інформації … потребує виконання спеціальних дій, спрямованих на її створення, із застосуванням програмних засобів автоматизованої інформаційної системи Реєстру».

Із такою відмовою ГО «СНК – ЧОП» звернулась до Фонду захисту права на доступ до інформації, який забезпечив судовий супровід справи у першій та апеляційній інстанції.

І якщо суд першої інстанції, вирішуючи справу на користь розпорядника, у своєму рішенні зазначав, що у Мінюсту немає інформації щодо регіону діяльності осіб, то апеляційний суд дійшов протилежного висновку.

У апеляційній інстанції юрист Фонду звертав увагу суду, що у Реєстрі, держателем якого є Міністерство, внесена інформація про місце роботи та посаду осіб на час вчинення корупційного правопорушення, що передбачає можливість встановлення посадових осіб органів місцевого самоврядування Закарпатської області.

І тому, суд дійшов висновку, що розпорядник все таки володіє інформацією стосовно конкретного регіону своїм рішенням зобов’язав Міністерство юстиції повторно розглянути запит та надати інформацію відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Рішення суду першої інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/57612594

Рішення апеляції: http://reyestr.court.gov.ua/Review/59521037

Наразі це рішення суду апеляційної інстанції розпорядник оскаржує у Вищому адміністративному суді України.

Рішення суду першої інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/57612594

Рішення апеляції: http://reyestr.court.gov.ua/Review/59521037

Ухвала про відкриття касаційного провадження:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61194289