Марія Землянська – Міністерство економічного розвитку і торгівлі

Справа була ініційована журналісткою  бюро «Свідомо» Марії Землянської,  яка 1 квітня 2014 року надіслала запит до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з проханням надати інформацію стосовно участі представника Міністерства Зайцевої С.П. у сесії Сторін Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну ВООЗ, що відбулася з 12 по 17 листопада 2012 році у м. Сеул, Республіка Корея, а саме: підтвердити повноваження пані Зайцевої, надати копію технічного завдання від Міністерства для участі у цьому заході та інформацію стосовно джерел та розміру фінансування поїздки.

У відповідь на запит Міністерство підтвердило, що Зайцева С.П. брала участь у конференції в складі української делегації та надало інформацію щодо фінансування поїздки. Однак, було відмовлено в наданні технічного завдання, оскільки, на думку Міністерства, воно містить службову інформацію. Відповідно до Переліку відомостей, що містять службову інформацію в Мінекономіки до них віднесено «відомості, що містяться в директивах, планах, вказівках делегаціям та посадовим особам з питань зовнішньоекономічної діяльності України, спрямовані на забезпечення її національних інтересів і безпеки, які не становлять державну таємницю».

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав відмову на запит Марії Землянської протиправною та зобов’язав Міністерство економічного розвитку і торгівлі надати копію технічного завдання Зайцевої С.П. Зокрема,  суд звернув увагу на те, що технічне завдання є окремим документом, який не охоплюється зазначеним Переліком, і, більше того, навіть якщо певна інформація в ньому може підлягати обмеженням, слід врахувати, що наданню підлягають всі інші відомості, а підстави для обмеження доступу з часом зникають.

Інтереси заявниці у справі представляв адвокат Сергій Заєць.

 

Рішення суду

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: