Другого жовтня 2013 року журналістка Оксана Коваленко надіслала письмовий запит до Апарату Верховної Ради України з проханням надати їй інформацію: вказати, в якому номері офіційного друкованого видання Верховної Ради України оприлюднена декларація народного депутата України сьомого скликання Єфремова Олександра Сергійовича або надати адресу сторінки офіційного веб-сайту, де розміщена ця декларація.
Однак, у відповіді на запит про доступ до публічної інформації було вказано, що така інформація «не була отримана або створена в процесі виконання Верховною Радою України своїх повноважень». На цій підставі Апарат Верховної Ради України фактично відмовив позивачці в отриманні публічної інформації.
Двадцять четвертого грудня 2013 року представники позивачки подали позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою визнати незаконною відмову Апарату Верховної Ради України та зобов’язати його надати інформацію, про яку йшлось в запиті. Адже, відповідно до законодавства, Апарат Верховної Ради України є розпорядником не лише щодо інформації, створеної в процесі діяльності парламенту, а і щодо інформації, яка була отримана або створена самим Апаратом в процесі організаційного, кадрового, інформаційного чи іншого забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів. В даному випадку інформація відноситься саме до цієї категорії, адже відповідно до вимог Закону України «Про заходи протидії та легалізації корупції» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» Апарат Верховної Ради України зобов’язаний оприлюднювати декларації народних депутатів, в тому числі, шляхом опублікування відомостей з декларацій народних депутатів (зокрема, Олександра Єфремова) в офіційному друкованому виданні «Голос України».
Проте, суд відмовив в задоволенні позовних вимог, мотивуючи це тим, що оприлюднення відомостей з декларації народного депутата може здійснюватись виключно за його згодою, хоча в даному випадку Позивач хотіла отримати лише інформацію про те, де були оприлюднені відкриті відомості з декларації народного депутата, що підлягають обов’язковому оприлюдненню згідно із антикорупційним законодавством.
Оскільки суд першої інстанції неправильно встановив обставини справи і прийняв абсолютно необгрунтоване рішення, представники Позивача оскаржили постанову до Київського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційний розгляд відбувся 13 травня 2014 року, під час якого суд визнав, що відмова Апарату надати інформацію про оприлюднення декларації Олександра Єфремова є неправомірною. Апеляційний суд скасував Постанову Окружного адміністративного суду і зобов’язав Відповідача надати
повну інформацію на запит Оксани Коваленко.
Касаційна скарга Відповідача була відхилена Вищим адміністративним судом України як необгрунтована.
Представники Оксани Коваленко ініціювали виконавче провадження, в результаті якого Апарат ВРУ оприлюднив декларацію Олександра Єфремова за 2012 рік на офіційному сайті парламенту та надав повну відповідь на запит.