Справа була ініційована журналісткою Оксаною Коваленко у зв’язку з тим, що Апарат Верховної Ради України відмовив надати у відповідь на інформаційний запит копії списків реєстрації народних депутатів на виїзному засіданні парламенту, що відбулось 4 квітня 2013 року. На думку Апарату, копія запитаного документу не могла бути надана, оскільки містить персональні дані, а саме – підписи народних депутатів України.
П’ятого листопада Окружний адміністративний суд міста Києва підтримав позицію відповідача і відмовив у задоволенні позовних вимог пані Коваленко.
Не погоджуючись із таким рішенням Оксана Коваленко та її представники подали апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, в якій наголосили на тому, що надання запитаної інформації є суспільно необхідним, зважаючи на значний суспільний резонанс, викликаний проведенням виїзного засідання. Крім цього, підписи народних депутатів не є конфіденційною інформацією, адже раніше були добровільно оприлюднені самими депутатами разом із поданими деклараціями про майно на сайті ЦВК під час їх реєстрації на виборах.
Однак, суд апеляційної інстанції теж віддав перевагу захисту персональних даних перед правом суспільства отримувати важливу інформацію і залишив в силі постанову окружного суду.
Позивач та її представники оскаржили зазначені рішення до Вищого адміністративного суду України. Однак, 22 жовтня 2014 року касаційна скарга була залишена без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій – без змін.