Ольга Сушко – Міністерство з питань надзвичайних ситуацій

June 22, 2012
Ця судова справа була ініційована у 2010 році за часів регулювання інформаційних відносин з органами влади Законом України «Про інформацію». Справа пов’язана з тим, що Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи повернуло без розгляду інформаційний запит експерта Інституту Медіа Права Ольги Сушко про те, які засоби масової інформації були ним засновані та яку суму бюджетних коштів було витрачено на ці ЗМІ протягом 2009 року.
 
Міністерство послалося на те, що запит був підготовлений «з порушенням вимог ст. 5 Закону України «Про звернення громадян». Коли юрист Інституту Медіа Права зателефонувала до МНС із проханням роз’яснити, у чому полягає порушення, представник Міністерства відповів, що в інформаційному запиті не була вказана
домашня адреса запитувача. Однак у запиті було чітко зазначено, що він подавався на підставі Конституції України та Закону України «Про інформацію», який не містив такої вимоги. Від Ольги Сушко був поданий позов до суду. Справу було виграно.

Позов

Рішення суду І інстанції

Звернення до відповідача щодо виконання судового рішення

Відповідь Міністерства надзвичайних справ України