Сергій Лещенко – Міністерство фінансів України

Справа була ініційована у зв’язку із тим, що Міністерство фінансів України відмовилося надати на запит журналіста Сергія Лещенка копію свого листа від 16 червня 2011 року, адресованого Кабміну, щодо обліку боргів ЄЕСУ перед Росією як державних. 22 лютого 2012 року Окружний адміністративний суд міста Києва постановив відмовити у задоволенні позовних вимог в позовному обсязі.

Рішення окружного суду було підтверджене Київським апеляційним адміністративним судом, який 3 вересня 2013 року розглянув апеляційну скаргу, подану представниками позивача. Відмова в задоволенні апеляційної скарги була обґрунтована тим, що відповідач не був розпорядником інформації і не міг надати копії запитуваного листа, оскільки не володів його оригіналом. При цьому суд не врахував, що Міністерство мало в розпорядженні копії кореспонденції з усією необхідною інформацією, а також той факт, що відповідач (якщо він не вважав себе розпорядником) не виконав обов’язків щодо направлення запиту належному розпоряднику – Кабінету Міністрів України.

У зв’язку з цим, рішення судів були оскаржені до Вищого адміністративного суду України.

Інтереси Сергія Лещенка у суді представляє Інститут Медіа Права.


Позовна заява

Рішення суду І інстанції

Апеляційна скарга 

Рішення апеляційного суду

 Касаційна скарга

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: