Центр політичних студій та аналітики – Харківська міськрада

January 28, 2013
Справа пов’язана із відповіддю на запит громадської організації “Центр політичних студій та аналітики” про документи, якими регулюється допуск громадян та журналістів до Харківської міської ради. Організація зазначила у листі, що хотіла б отримати скановані копії цих документів. У відповідь Харківська міськрада запропонувала оплатити витрати на сканування, з огляду на те, що це передбачено відповідним розпорядженням виконкому міської ради. Тим не менше, така вимога прямо суперечить Закону України «Про доступ до публічної інформації». Закон передбачає лише відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, якщо обсяг запитуваних копій становить більше 10 сторінок.

З огляду на це за підтримки Фонду захисту права на доступ до інформації в інтересах Центру політичних студій та аналітики було подано позов до Дзержинського районного суду міста Харкова. Позовні вимоги: скасувати пункт рішення виконкому Харківської міськради, який встановлює оплату за сканування документів, а також надати відскановані документи, про які йшлося у запиті ЦПСА.

Після кількох засідань суд у письмовому провадженні виніс рішення, яким відхилив позовні вимоги громадської організації. Після цього 25 січня 2013 року представник позивача оскаржила це рішення до Апеляційного суду Харківської області.

Позовна заява

Рішення суду І інстанції