Час відгуків: випускники Відкритого Університету Реформ поділилися своїми враженнями

July 7, 2022

Нам просто не віриться, що вже промайнуло аж 15 наборів Відкритого Університету Реформ! У спільноті випускників проєкту зараз майже 500 вмотивованих та амбітних змінотворців! Нам важко оцінити, скільки користі, нових знань та досвіду здобули молоді люди, які зараз носять гордий статус ВУРівця/ВУРівки, тому ми запитали безпосередньо у них.

Сьогодні ділимося з вами нашим найціннішим скарбом – історіями неймовірних випускників, у життєвий шлях яких назавжди вплетений період змін і трансформацій під назвою ВУР.

Михайло Ліварюк, 10 набір

У жодній людській мові світу не знайдеться таких слів, котрі змогли би описати, яких крутих людей мені подарував ВУР. Усе, за що вони беруться, робиться щиро і з чітким усвідомленням того, що це допоможе людям довкола. Ці люди можуть все і навіть більше. Прийти, аби дізнатися про зміни в країні, а згодом самому уособлювати цю зміну, як в житті свого суспільства, так і в житті цих фантастичних людей і, зрештою, самого себе – це справжні чари трьох місяців, що дають сили та натхнення на три життя. До цієї спільноти неможливо не повертатись, її тепло хочеться відчувати, з нею хочеться творити!

Богдан Мироненко, 15 набір

Навчання у ВУР було для мене абсолютним one-of-a-kind досвідом, який не лише надав багато корисних теоретичних знань, а й допоміг здійснити таку собі «мисленнєву революцію». Я зрозумів, що для «творіння реформ» насправді не завжди достатньо лише чисто теоретичного багажу; необхідне щось набагато ширше, певний новий тип психології, що проявляється в готовності до командної роботи, брейнштормінгу, опанування надзвичайних ситуацій і вмінні нестандартно дивитися на речі. Тому сприяв і чудовий досвід стажування у Фундації DEJURE, де я виявився корисним як (майбутній) юрист-міжнародник для підготовки матеріалів щодо особливостей міжнародного правосуддя. 

Не буде перебільшенням відзначити, що ВУР, певною мірою, зробив мене іншою людиною. Я сподіваюся, що розвиток у собі «психології реформатора» допоможе мені досягти подальшого успіху у професійній діяльності!

Марина Шаповал, 10 набір

Якщо час – найцінніший з людських ресурсів, то ВУР – це про його корисне і раціональне використання. ВУР – це коли після довгого дня роботи/навчання/волонтерства, або, як це часто трапляється в ВУРівців, всього одночасно, ти з радістю і натхненням поспішаєш на лекції. Це місце, яке тебе не втомлює, але дає велику кількість корисних знань і досвіду, допомагає розвинути в собі вміння, про які ти ніколи не підозрював(-ла). А найпрекрасніше, що може дати ВУР – це певно знайомства з людьми, в яких горять очі від того, що вони створюють щось чудове і корисне для суспільства. Цей спільний запал єднає всіх довгі роки.

Вікторія Коваль, 14 набір 

Для мене ВУР однозначно був місцем зустрічі однодумців, місцем найкращих спікерів, з якими доводилося зустрічатися, місцем легкого штурхана, який змотивував бути корисною громадськості не на словах, а й на ділі. 

ВУР – це місце, де ти багато БЕРЕШ. Але зарядившись у суботу, ти цілий тиждень активно ВІДДАЄШ. 

Для мене це комфортна бульбашка з абсолютно якісною молоддю. Щаслива, що ВУР є. Щаслива, що ВУРівка.

Юля Яцишина, 15 набір 

ВУР – це тримісячна підтримка та мотивація, це крутезні тімбілдінги, рефлексії та теревені командою, лекції, тренінги та воркшопи. ВУР – це вдалий, сміливий та надихаючий крок до майбутньої професії, це розвиток твоїх особистих та професійних навичок. У межах навчання ти маєш змогу пройти стажування в громадському чи державному секторі, отримати практичні поради та досвід і навіть працевлаштуватись. Проте це не все, бо головне, що отримуєш в рамках навчання у ВУР – це величезну спільноту однодумців, які готові підтримувати ідеї, реалізовувати разом ініціативи та проєкти, консультувати з питань різних сфер та напрямів та просто бути тим надійним крилом, яке завжди готове прийти на допомогу. 

Юля Домбровська, 14 набір

ВУР вкотре підтвердив, що успіх любить наполегливих, сміливих та амбітних. Особисто для мене 14 набір став місцем зростання та розвитку, черговим нагадуванням про те, що лише переборовши усі свої страхи, невпевненість та небажання пробувати щось нове, можна вийти із зони комфорту і досягти багатьох висот. Надихаючі лекції по суботах та ранкові тести на засвоєння вивченого матеріалу стали таким вже собі ритуалом. А моє стажування у аналітичному центрі «Dixi Group” дозволило не лише спробувати попрацювати над дослідженнями важливої теми енергетики, але й попрацювати з Міністерством закордонних справ України, різними посольствами та відомствами, що , безумовно,  окрім безцінного досвіду залишили про себе вау-спогади. Ну і звичайно, ВУР – то про людей. Людей натхненних, розумних, цілеспрямованих, щирих, з якими можна творити надзвичайно круті проєкти, що ми й, власне, зробили. Несу звання змінотворця й пишаюся тим, що є випускницею ВУРу!

Дмитро Воляник, 15 набір 

Для мене ВУР-15 став не просто джерелом нових знань та навичок, а й допоміг познайомитися з людьми, що розділяють мої цінності та світогляд. Навіть після закінчення навчання, ми продовжуємо зустрічатися з нашою командою і будуємо плани про майбутнє нового, спільного просвітницького проєкту. Долучайтеся до ВУР-16 і ви не пошкодуєте!

Аня Гусениця, 14 набір 

ВУР став для мене відправним пунктом саморозвитку та самовдосконалення. Наші спікери стали прикладом наслідування, а проєкти та стажування – джерелом натхнення. Не буде перебільшенням сказати, що ВУР допоміг мені знайти себе та зрозуміти, куди рухатися далі. Нічого в житті не трапляється випадково: для мене ВУР – це однозначно доля.

Вікторія Бикова, 15 набір

ВУР – це про прокачку самого себе. Ти не тільки здобуваєш знання, а й розширюєш власні горизонти можливостей. Було непросто, безперечно, але вся робота під час програми: навчання, стажування та проєкт – того були варті. ВУР показав, що проводити реформи зовсім непросто, тому став для його учасників своєрідною підготовкою до життя в громадській або політичній сфері.